استان ایلام در هفته ایی که گذشت

به گزارش ایرنا، برگزاری آیین های روز خبرنگار با حضور مسئولان ارشد و مدیران دستگاه های اجرایی استان و تجلیل از خبرنگاران ایلامی بخش عمده اخبار و رخدادهای خبری ایلام در روزهای ابتدایی هفته گذشته بود.

** امام جمعه ایلام: خبرنگار باید منعکس کننده واقعیت ها در جامعه باشد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: خبرنگاران ایران اسلامی باید اخبار خود را براساس واقعیت های موجود جهان و منطقه و با رعایت خطوط قرمز نظام منعکس کنند.
حجت اسلام والمسلمین محمدنقی لطفی روز شنبه و در آستانه روز خبرنگار در دیدار اعضای سازمان بسیج رسانه استان ایلام اظهار کرد: خبرنگاران دارای شغل مهم و ارزشی هستند که مسئولیت انعکاس اخبار جامعه را با صراحت، درستی و تقوای الهی را بر عهده دارند.

** کسب شش مدال رنگارنگ حاصل تلاش کاراته کاهای دهلرانی در مسابقات اورآسیایی کردستان
کاراته کاهای دهلرانی موفق شدند در مسابقات اورآسیایی که به میزبانی شهر سنندج و به مدت سه روز برگزار شد، شش مدال رنگارنگ بدست آورند.
این مسابقات با حضور ورزشکارانی از 15 کشور خارجی و 22 استان کشور در شهر سنندج مرکز استان کردستان برگزار شد.
کاراته کاهای باشگاه فرهنگی ورزشی ثامن دهلران در قالب تیم ایران با هشت ورزشکار در این دوره از مسابقات شرکت کردند و در پایان 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کردند.

** زلزله پهله در شهرستان دهلران را لرزاند
مرکز لرزه نگاری کشوری صبح یکشنبه گذشته از وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 3 و 8 دهم ریشتر (مقیاس امواج درونی زمین) در پهله از توابع شهرستان دهلران در جنوب استان ایلام خبر داد.
بر اساس گزارش این مرکز وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، وقوع این زمین لرزه ساعت پنج و 10 دقیقه و 6 ثانیه یکشنبه 17 مرداد ثبت شده است.

** شش هزار میلیارد ریال در بخش زیرساختی و مسکن استان ایلام در دولت یازدهم هزینه شد
معاون امور عمرانی استاندار ایلام گفت: در طول سه سال از عمر دولت یازدهم شش هزار و 190 میلیارد ریال اعتبار در بخش زیرساختی، حمل و نقل و مسکن این استان هزینه شده است.
شاپور پولادی شامگاه شنبه گذشته در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی استان ایلام با بیان اینکه تونل کبیرکوه یکی از پروژه های سخت و طولانی در سطح کشور است که تا پایان سال 91 تنها 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و 35 میلیارد ریال برای آن هزینه شده بود، اظهار کرد: در دولت یازدهم اعتبار هزینه شده برای این تونل به 300 میلیارد ریال افزایش یافت و هم اکنون 45 درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد.

** 264 هزار تن گندم از کشاورزان استان ایلام خریداری شده است
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تاکنون 264هزار تن گندم از کشاورزان استان ایلام خریداری شده است.
کامران سلیمان پور یکشنبه گذشته اظهار کرد: از این میزان گندم، 65 هزار تن گندم دروم و 199 تن نیز گندم معمولی است.

** فرمانده مرزبانی ایلام: در مرزهای استان ورود و خروج مواد مخدر نداریم
فرمانده مرزبانی ایلام گفت: مرزهای این استان با کشور عراق عاری از مساله ورود و خروج مواد مخدر است بطوریکه سال گذشته و امسال هیچ محموله ای کشف و ضبط نشده است.
سرهنگ یحیی الهی دوشنبه گذشته اظهار کرد: اگر محموله مواد مخدر نیز در این استان کشف می شود مربوط به مرزهای ایلام با استان های همجوار داخلی است ضمن اینکه در زمینه کشفیات محصولات ضد فرهنگی نیز با موردی در مرزها روبرو نشده ایم

** استاندار: پنج هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی ایلام ایجاد می شود
ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: پنج هزار و 206 فرصت شغلی تا پایان امسال در مناطق روستایی این استان ایجاد خواهد شد.
محمدرضا مروارید دوشنبه گذشته در نشست شورای اشتغال پایدار در مناطق روستایی این استان اظهار کرد: بر اساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی، مسئولیت اجرای طرح های اشتغالزایی در مناطق روستایی بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شده است.
وی افزود: 20 درصد اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح های اشتغالزایی در مناطق روستایی باید توسط متقاضی تامین شود و مابقی اعتبار نیز از سوی نهادهای مسئول تامین خواهد شد.

** حضور نامزدهای احراز پست شهرداری ایلام در جلسه شورای شهر
عضو شورای اسلامی شهر ایلام گفت: احتمالا مصاحبه حضوری شش نامزد نهایی احراز پست شهرداری برای تعیین و انتخاب شهردار ایلام عصر سه شنبه با حضور اعضای شورا برگزار می شود.
حسین جوکار سه شنبه گذشته اظهار کرد: این شش نفر از میان 20 نامزد اولیه که دارای بیشترین شاخص و ملاک مورد نظر شورا برای تصدی سمت شهرداری بودند انتخاب و به مرحله دوم راه یافته اند.
وی میزان تحصیلات، سوابق کاری در شهرداری، تسلط به مواد قابل اجرای شهرداری و رزومه کاری را از جمله شاخص ها و فاکتورهای مهم برای انتخاب نامزدها و در نهایت شهردار آینده ایلام برشمرد و افزود: این 6 نفر بیشترین شاخصه های مد نظر شوراییان را داشتند.

** سهم بانوان کاراته کای ایلامی از مسابقات بین المللی آزاد 44 مدال رنگارنگ
نایب رئیس هیات کاراته بانوان ایلام گفت: بانوان کاراته کای ایلامی با حضور در مسابقات آزاد بین المللی که در سنندج برگزار شد موفق به کسب 44 مدال رنگارنگ شدند.
سمیه اندیشه چهارشنبه گذشته اظهار کرد: این مسابقات با حضور 14 تیم خارجی و 22 تیم از سراسر کشور و با شرکت بیش از 500 ورزشکار برگزار شد.

** 294 طرح صنعتی و کشاورزی در استان ایلام تعیین تکلیف شدند
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از تعیین تکلیف 294 طرح صنعتی و کشاورزی این استان در کمیته بررسی طرح های ثبت نام شده در سامانه بهین یاب در سال جاری خبر داد.
حیدر نعمتی چهارشنبه گذشته در نشست کمیته بررسی طرح های مشکل دار استان ایلام اظهار کرد: از این تعداد 271 مورد مربوط به طرح های کشاورزی و مابقی طرح های صنعتی هستند.
وی افزود: این طرح های پس از ثبت درخواست خود در سامانه بهین یاب و ارزیابی اولیه دستگاه متولی، وارد کمیته بررسی می شوند تا با بررسی و پیگیری از طریق مدیران دستگاه های عامل، مجریان طرح ها و بانک های عامل وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.

** 390 مورد نقل و انتقال فرهنگیان در آموزش و پرورش استان ایلام انجام شد
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: 390 مورد نقل و انتقال فرهنگیان برای سال تحصیلی آینده 96 - 95 در این استان انجام شده است.
علی بیرانوند پنجشنبه گذشته اظهار کرد: انجام این تعداد نقل و انتقال که با موافقت این سازمان و وزارت آموزش و پرورش انجام شد از مجموع یک هزار و 300 مورد درخواست فرهنگیان برای جابجایی بوده است.
وی افزود: از این تعداد کمتر از 200 نفر نقل و انتقال درون استانی و مابقی نیز انتقال به ادارات خارج از استان بوده که شامل خروج 130 نیروی آموزش و پرورش از استان و ورود 60 معلم به استان ایلام است.

** امام جمعه ایلام: مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل جدی داشته باشند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مسئولان و مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای تحقق و اجرایی شدن سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل جدی داشته و به شعار بسنده نکنند.
حجت السلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: نامگذاری امسال با موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب بیانگر اهمیت این موضوع از منظر ایشان است که با استناد به مسایل و رویدادهای مهم کشور شعار سال را با این موضوع انتخاب کردند.

** استقبال گرم دهلرانی ها از کاروان زیر سایه خورشید
مردم ولایت مدار و شهید پرور دهلران روز جمعه از کاروان زیر سایه خورشید، بیرق حرم مطهر و نورانی امام رضا(ع) و خدام حرم رضوی در مسجد جامع این شهر استقبال کردند.
کاروان خادمین حرم رضوی حامل پرچم بارگاه نورانی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با استقرار در مسجد جامع این شهر مورد استقبال مردم متدین و دوستار اهل بیت عصم و طهارت (ع) این شهرستان مرزی قرار گرفتند.
کاروان زیر سایه خورشید روز چهارشنبه وارد استان ایلام شد و روز جمعه به شهرستان دهلران و همچنین بخش موسیان سفر کرد و با استقبال مردم مواجه شدند.
 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز