انهدام باند قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی در ایلام

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ایلام از دستگیری و انهدام یک باند قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: انهدام باند قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی در ایلامبه گزارش خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، سجاد رحمانی اظهار داشت: طی یک عملیات توسط یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان ایلام، سپاه ناحیه و کلانتری مرکزی بخش چوار در محدوده استحفاظی بخش چوار یک باند قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی انهدام و متهمین در حین حفاری دستگیر شدند.

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ایلام گفت: در پی گشت شبانه توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره با تعدادی از حفاران غیر مجاز که شبانه شروع به حفاری در محدوده استحفاظی بخش چوار کرده، برخورد که طی یک عملیات، حفاران دستگیر و همراه با آلات و ادوات جرم به کلانتری بخش چوار تحویل که پس از بازجویی اولیه روانه مراجع قضایی شدند.

رحمانی ادامه داد: یغماگران آثار تاریخی بدانند که گشت‌های میراث فرهنگی شهرستان به صورت مستمر از آثار تاریخی و فرهنگی حفاظت خواهند داشت که علاوه بر یگان حفاظت اداره‌کل، تمامی آحاد مردم و نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه امنیتی به صورت جد از این آثار که هویت یک کشور است حراست می‌کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 8روز