ساخت پایگاه امداد و نجات هوایی در ایلام بزودی آغاز می شود

به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز چهارشنبه در نشست بررسی محل ساخت آشیانه بالگرد در ایلام اظهار کرد: محل پایگاه امداد و نجات هوایی در محدوده و ضلع شمال غربی فرودگاه ایلام تعیین شده و ساخت آن پس از رفع موانع اجرای کار و موافقت دستگاه ها و تعیین کاربری زمین آغاز می شود.
وی افزود: موضوع احداث پایگاه امداد و نجات هوایی و ساخت آشیانه بالگرد با توجه به شرایط ویژه استان سه سال پیش از سوی استاندار ایلام و دستگاه های دست اندرکار حوزه مدیریت بحران مطرح شد که با پیگیری های لازم سرانجام مجوز و اعتبار احداث این مکان از مراجع کشوری اخذ شد.
مدیرکل بحران استان ایلام ادامه داد: در مرحله نخست برای ساخت پایگاه امداد و نجات هوایی و ساخت آشیانه بالگرد 9 میلیارد ریال اعتبار از منابع استانی و کشوری اختصاص یافت و پیمانکار طرح نیز مشخص شد تا در پایان ماه رمضان کار ساخت آن در آیینی با حضور مسئولان استانی و کشوری آغاز شود.
کرمی یادآور شد: چهار هکتار زمین در حاشیه فرودگاه ایلام برای ساخت پایگاه امداد و نجات هوایی و آشیانه بالگرد در نظر گرفته شده که پس از تغییر کاربری و رفع موانع سر راه اجرای طرح و اعلام موافقت منابع طبیعی، راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه های کشور کار احداث آن با شتاب انجام می شود.
وی اضافه کرد: ساخت این پایگاه و استقرار دائمی بالگرد با توجه به وضعیت حادثه خیزی استان در زمینه حوادثی مانند آتش سوزی جنگل ها و منابع طبیعی و همچنین وقوع سیل و زمین لرزه از جمله نیازهای ضروری به شمار می رود که مسئولان حوزه مدیریت بحران و مقام های ارشد استان بر اجرای آن تاکید جدی دارند.
مدیرکل بحران استان ایلام افزود: با توجه به عقد قرارداد بین سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و نیروهای مسلح بزودی یک فروند بالگرد برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی استان در ایلام مستقر خواهد شد.
 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز