چهار‌شنبه 2 بهمن 1398

رئیس سازمان محیط زیست کشور در ایلام گفت :مقابله ورود ریزگردها راه حل ضربتی ندارد

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،  معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایلام کشور گفت: کشورهای منطقه باید به وظیفه خود در قبال مقابله با ورود ریزگردها با توجه به تاثیر مخرب آن بر سلامت و محیط زیست عمل کنند.
 
 معصومه ابتکار عصر سه شنبه در نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام گفت : این موضوع راه حل کوتاه مدت و ضربتی ندارد و تنها با اقدامات و برنامه ریزی درازمدت ملی، بین المللی و منطقه ای این مشکل مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه دولت اقدامات موثری انحام داده است، یادآور شد: دولت مصوبه ای را در خصوص ارائه و انجام راهکارهای موثر در ارتباط با نحوه پیشگیری برای کاهش آسیب رسانی به مردم و شناسایی کانون های ایجاد ریزگرد و انجام عملیات های آبخیزداری مصوب کرده است.

ابتکار ادامه داد: در عرصه بین المللی و نیز مذاکره 2 جانبه با عراق اقدام ها و گام هایی برداشته شده است و مقرر شده عراق کانون های تاثیرگذار بر ایران را شناسایی و در زمان امنیت آنها را تثبیت کند.

رئیس سازمان محیط زیست تاکید کرد: با کشور ترکیه نیز درباره سدهای احداث شده در این کشور مذاکره صورت گرفته تا این کشور از آبگیری بیابان ها و اراضی عراق جلوگیری نکند.

وی گفت: وزارت امورخارجه گزارش های مرتبط با وضعیت ریزگردهای کشور را به سازمان ملل ارائه داده است تا با انجام تدابیر ملی، منطقه ای و بین المللی گامی موثر برای رفع این مشکل که 18 استان را درگیر کرده برداشته شود.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱۶ تير ۱۳۹۵

    با سلام پس نتیجه مذاکرات خیلی موثر بوده از شواهد هم معلومه مردم ایران نباید انتظار معجزه داشته باشن. از مسئولین متشکریم

    پاسخ به این نظر