رئیس سازمان محیط زیست کشور در ایلام گفت :مقابله ورود ریزگردها راه حل ضربتی ندارد

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،  معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایلام کشور گفت: کشورهای منطقه باید به وظیفه خود در قبال مقابله با ورود ریزگردها با توجه به تاثیر مخرب آن بر سلامت و محیط زیست عمل کنند.
 
 معصومه ابتکار عصر سه شنبه در نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام گفت : این موضوع راه حل کوتاه مدت و ضربتی ندارد و تنها با اقدامات و برنامه ریزی درازمدت ملی، بین المللی و منطقه ای این مشکل مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه دولت اقدامات موثری انحام داده است، یادآور شد: دولت مصوبه ای را در خصوص ارائه و انجام راهکارهای موثر در ارتباط با نحوه پیشگیری برای کاهش آسیب رسانی به مردم و شناسایی کانون های ایجاد ریزگرد و انجام عملیات های آبخیزداری مصوب کرده است.

ابتکار ادامه داد: در عرصه بین المللی و نیز مذاکره 2 جانبه با عراق اقدام ها و گام هایی برداشته شده است و مقرر شده عراق کانون های تاثیرگذار بر ایران را شناسایی و در زمان امنیت آنها را تثبیت کند.

رئیس سازمان محیط زیست تاکید کرد: با کشور ترکیه نیز درباره سدهای احداث شده در این کشور مذاکره صورت گرفته تا این کشور از آبگیری بیابان ها و اراضی عراق جلوگیری نکند.

وی گفت: وزارت امورخارجه گزارش های مرتبط با وضعیت ریزگردهای کشور را به سازمان ملل ارائه داده است تا با انجام تدابیر ملی، منطقه ای و بین المللی گامی موثر برای رفع این مشکل که 18 استان را درگیر کرده برداشته شود.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱۶ تير ۱۳۹۵

    با سلام پس نتیجه مذاکرات خیلی موثر بوده از شواهد هم معلومه مردم ایران نباید انتظار معجزه داشته باشن. از مسئولین متشکریم

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 8روز