ریزگردها وارد استان ایلام شد / آلودگی هوای مهران ۲ برابر حد مجاز

بعد از چند روز از آخرین ورود ریزگردها آسمان استان ایلام بار دیگر میزبان ریزگردها شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام, آسمان استان ایلام در سال جاری روزهای زیادی را با آسمان غبارآلود سپری کرده است که بر اساس آمار منتشر شده آمار روزهای آلوده این استان به 32 روز رسیده است.

 

هجوم ریزگرد ها در ایلام

 

بعد از اینکه هفته گذشته آسمان غبارآلود استان مسئولان کمیته اضطرار را مجبور به اعلام تاخیر و تعطیلی ادارات کرد از امروز نیز بر اساس شواهد دریافتی گویا باید منتظر هوایی غبارآلود در بیشتر مناطق استان بود.

بر اساس اعلام معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام با ورود توده جدید ریزگردها هوای مناطق مختلف این استان هم اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد.

علی ظاهر سارایی اظهار داشت: بررسی‌های انجام شده و اطلاعات دریافتی از ایستگاههای سنجش غبار نشان می‌دهد که توده ضعیف ریزگردها از طرف بیابانهای عراق وارد آسمان استان ایلام شده است.

وی افزود: حد مجاز و استاندارد میزان ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم در هر مترمکعب است که تاکنون در برخی از نقاط استان این میزان از حد مجاز فراتر رفته است.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام تصریح کرد: آسمان شهرستان مهران هم اکنون 2 برابر حدمجاز ریزگردها را تحمل می‌کند و در شهرستانهای ایلام، ایوان و دهلران نیز وضعیت هشدار با روند پایداری ریزگردها قرار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز