جمعه 15 آذر 1398

حضور نامزدهای احراز پست شهرداری ایلام در جلسه شورای شهر

حسین جوکار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این شش نفر از میان 20 نامزد اولیه که دارای بیشترین شاخص و ملاک مورد نظر شورا برای تصدی سمت شهرداری بودند انتخاب و به مرحله دوم راه یافته اند.
وی میزان تحصیلات، سوابق کاری در شهرداری، تسلط به مواد قابل اجرای شهرداری و رزومه کاری را از جمله شاخص ها و فاکتورهای مهم برای انتخاب نامزدها و در نهایت شهردار آینده ایلام برشمرد و افزود: این 6 نفر بیشترین شاخصه های مد نظر شوراییان را داشتند.
جوکار یادآور شد: در جریان برگزاری مصاحبه حضوری از این افراد، نامزدها باید شمه ای از رزومه کاری و سوابق خود که مرتبط با شهرداری است را بیان کرده همچنین برنامه های پیشنهادی و راهکارهای منطقی و قابل اجرای خود برای مدیریت شهری را نیز اعلام کنند.
وی تاکید کرد: در صورت موافقت اعضای شورای شهر، مصاحبه حضوری نامزدهای تصدی پست شهرداری با حضور جمعی از اصحاب رسانه، معتمدین و مدیران دستگاه های اجرایی که با شهرداری و چارچوب وظایف و عملکرد شهرداری آشنایی بیشتری دارند، برگزار خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر ایلام گفت: اگر این برنامه با حضور رسانه ها، معتمدین و مدیران دستگاه های اجرایی انجام شود، انتخاب شهردار آینده ایلام با مشورت و قضاوت آنها و اعضای شورای شهر و بعد از شنیدن برنامه ها و اهداف نامزدها انجام می گیرد.
به گفته جوکار، عیساییان (شهردار مناطق کلانشهر کرمانشاه)، خالق منصوری، منت محمدی، جلال الدین محمدی، غلامرضا طاهری و طالب صادقیان هگی از ایلام بعنوان 6 نامزد احراز پست شهرداری هستند که یک نفر از آنها به عنوان شهردار ایلام انتخاب می شود.
11 عضو شورای اسلامی شهر ایلام در اوایل مرداد امسال با استیضاح یزدان قبادیان شهردار سابق ایلام، وی را از این سمت کنار گذاشتند.
نشست استیضاح شهردار ایلام در ابتدای مردادماه امسال پس از آن برگزار شد که قبادیان برای پاسخگویی به سوال اعضای شورای اسلامی شهر در موعد مقرر حاضر نشد.
یزدان قبادیان که پیشتر عضو شورای شهر بود سال 93 با کسب 9 رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار ایلام انتخاب شد.
شهردار ایلام پیش از این نیز 2 بار در آذرماه 94 و اردیبهشت ماه 95 استیضاح شده بود اما هر دو بار توانست رای اعتماد مجدد از ورای شهر بگیرد و با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر ایلام در سمت خود ابقا شود.
هم اکنون و با رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر ایلام غلامرضا طاهری تا انتخاب شهردار نهایی به عنوان سرپرست عهده دار امور شهرداری ایلام است.
شورای اسلامی شهر ایلام پس از استیضاح و برکناری شهردار سه ماه فرصت دارد تا شهردار آینده را معرفی کند.

نظرات ارسال نظر