رویدادهای مهم خبری استان ایلام در هفته ای که گذشت

به گزارش ایرنا، هشدار استاندار ایلام به پیمانکار تونل قلاجه، کاهش ساعت کار دستگاه های اجرایی و اداری شهرستان گرمسیری دهلران به علت افزایش کم سابقه دمای هوا خبرهای مهم دیگر هفته گذشته استان ایلام بودند.

** بهره برداری از 31 طرح راه و شهرسازی ایلام در هفته دولت
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: 31 طرح در حوزه راه، مسکن مهر و احداث ساختمان و تاسیسات دولتی در این استان هفته دولت به بهره برداری می رسد.
سید کمال الدین میرجعفریان روز یکشنبه اظهار کرد: این طرح ها در حوزه راه شامل 98 کیلومتر احداث، بهسازی، روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی روستایی، هشت طرح در حوزه مسکن شامل ساختمان و تاسیسات دولتی و هفت طرح نیز مربوط به بهره برداری از واحدهای باقیمانده مسکن مهر(یک هزار و 89 واحد) است.

** هشدار استاندار ایلام به پیمانکار ساخت تونل قلاجه / خلع ید می شوید!
استاندار ایلام گفت: در صورتی که پیمانکار احداث تونل قلاجه به تعهدهای خود عمل نکند، خلع ید خواهد شد.
محمدرضا مروارید روز یکشنبه در دیدار با پیمانکار اجرایی تونل قلاجه اظهار کرد: روند اجرایی این طرح راهسازی بسیار طولانی شده و در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند، مجبور به پایان پیمان با شرکت فعلی و برگزاری مناقصه جدید برای تکمیل عملیات اجرایی هستیم.

** تاکید استاندار ایلام بر شتاب در روند تکمیل زیرساخت های جاده ایلام - مهران
استاندار ایلام بر حل مشکلات زیرساختی ایلام به عنوان دروازه عتبات عالیات تا مدت باقی مانده به ایام اربعین تاکید کرد.
محمدرضا مروارید روز دوشنبه در نشست کمیته ویژه استانی ستاد اربعین استان اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به تجربه سال های گذشته در خصوص برگزاری کنگره اربعین، امسال برنامه ریزی های جدی تری در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم با تلاش و همکاری دستگاه های ذیربط بتوانیم به این مهم دست یابیم.

** سالک در دهلران کم شد
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران اظهار داشت: میزان ابتلا و شمار مبتلایان به بیماری سالک در این شهرستان گرمسیری مرزی کاهش یافت.
شهریار رسولی روز دوشنبه در نشست کارگروه شورای سلامت وامنیت غذایی دهلران گفت: در سال 93 آمار ابتلا به بیماری سالک در شهرستان دهلران 684 نفر بوده که این آمار در سال گذشته به 410 نفر کاهش یافت.

** آمادگی ایتالیایی ها برای احداث مجتمع های بزرگ فرهنگی و هنری در ایران
مدیرکل طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تعدادی از شرکت های ایتالیایی برای مشارکت در اجرای طرح های بزرگ فرهنگی و هنری در کشورمان از طریق فاینانس اعلام آمادگی کرده اند.
مسعود معمار روز سه شنبه در ایلام اظهار کرد: با توجه به بخشنامه دولت مبنی بر استفاده از ظرفیت فاینانس برای اجرای طرح ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به این موضوع ورود کرد و در تلاش است تا طرح های نیمه تمام و برنامه های در دست اجرای خود را به این شکل به سرانجام برساند.

** دعوت پنج بانوی کاراته کای ایلامی به اردوی تیم ملی
رئیس هیات کاراته ایلام گفت: پنج بانوی کاراته کای استان درمسابقات انتخابی تیم ملی بانوان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
احمد کریمی راد روز سه شنبه اظهار کرد: نازنین فاطم در رده سنی امید و وزن منهای 55 کیلو گرم، تارا محمدیاری در وزن به اضافه 59 کیلو گرم رده جوانان و نگین التونی و زهرا میری در رده های نوجوانان به ترتیب در وزن های به اضافه 54 و منهای 54 نیز به اردوی تیم ملی کاراته کشور دعوت شدند.

** کاهش ساعت اداری شهرستان دهلران بدلیل افزایش دمای هوا
فرماندار دهلران از کاهش ساعت اداری در این شهرستان بدلیل افزایش دمای هوا و گرما شدید خبر داد و گفت: مدیریت بحران استان ایلام مصوب کرده ساعت کار اداری این شهرستان کاهش یابد.
امیدعلی سبزی روز سه شنبه اظهار کرد: با توجه به تصمیم مدیریت بحران استان و تفویض اختیار به فرماندار، از امروز 12 مرداد تا اطلاع ثانوی ساعات کاری اداری این شهرستان از ساعت 6 و 30 صبح تا 13 است.

** یک هکتار مزرعه سبزی آلوده به فاضلاب در ایلام تخریب شد
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ایلام گفت: بیش از یک هکتار از مزارع سبزی آلوده و آبیاری شده با فاضلاب این شهرستان شناسایی و تخریب شد.
مجید کاکی روز چهارشنبه اظهار کرد: در بازدیدهایی که توسط نیروهای بهداشت شهرستان از زمین های زیر کشت سبزی روستای بانقلان از توابع شهرستان ایلام بعمل آمد، مشخص که برخی از این زمین ها توسط آب آلوده آبیاری می شوند که با حکم قضایی بطور کامل تخریب شدند.

** رفع تصرف یک هزار و 700 مترمربع از اراضی ملی شهر ایلام
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: از بیش از یک هزار و 700 متر مربع از اراضی ملی در سطح شهر ایلام (منطقه بانبرز)رفع تصرف شد .
سید کمال الدین میرجعفریان روز چهارشنبه ایرنا اظهار کرد: با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص حفاظت وصیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی، این اداره کل با تشکیل یگان حفاظت از اراضی بیش از گذشته در راه حفاظت از اراضی ملی و برخورد با متصرفین تلاش خواهد کرد.

** 780 نفر در اردوهای جهادی وزارت بهداشت حضور دارند
دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت از حضور 780 نفر از سراسر کشور در اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال جاری خبر داد.
محمد تاج فرد روز پنجشنبه در دهلران اظهار کرد: از این تعداد 50 نفر اساتید، 200 نفر کارمند و 530 نفر نیز دانشجو هستند که 65 درصد خانم ها و 35 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

** امام جمعه ایلام: مسئولان در برابر بدعهدی و کارشکنی آمریکایی ها هوشیار باشند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری گفت: مسئولان ارشد کشور باید در برابر بدعهدی و کارشکنی های آمریکایی ها هوشیار باشند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود به صراحت به بی نتیجه بودن توافق هسته ای و برجام و مذاکره با آمریکا اذعان داشتند و فرمودند این کشور باید طبق توافقنامه تحریم ها را بر می داشت که در این باره بدعهدی کرده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز