اصفهان، لرستان و همدان استان‌های معین ایلام در مراسم اربعین حسینی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، محمدرضا مروارید ظهر امروز در نشست ستاد اربعین در استان ایلام اظهار داشت: در نشست ستاد اربعین مسؤولان استانی دور هم جمع شدند تا در خصوص تمهیدات لازم و رفع موانع و مشکلات پیش رو در اربعین امسال تصمیم گیری کنند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: اربعین حسینی سال گذشته بیش از یک میلیون زائر از مرز بین‌المللی مهران تردد کردند و اکنون نیز که 5 ماه دیگر به اربعین حسینی مانده مسؤولان استانی تشکیل جلسه داده تا به فکر رفع مشکلات و نواقص موجود پیش روی تردد زائران در اربعین حسینی امسال باشند.

وی ادامه داد: امروز همه اعضای ستاد اربعین حسینی در استان دور هم جمع شدند تا حول مسائل مختلفی چون بهداشت و درمان، زیرساخت‌های ارتباطی، اطلاع رسانی، آب و برق و آنتن‌دهی موبایل و ساماندهی ترافیک و پارکینگ‌ها در شهر مهران و مرز بین‌المللی مهران را مطرح و مورد بحث و بررسی قرار دهند.

استاندار ایلام با اشاره به ضرورت مشارکت تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان در توسعه زیرساخت‌های اربعین گفت: 3 استان معین شامل اصفهان، همدان و لرستان در راستای کمک به اربعین حسینی همکاری لازم را با مسؤولان استانی دارند.

وی ادامه داد: از هم اکنون مسؤولان استان ایلام باید با مسؤولان همطراز خود در استان‌های یاد شده تماس بگیرند و از همین اکنون امکانات لازم و ضروری از آنها درخواست کنند.

این مسوول اضافه کرد: در دیداری که با استاندار اصفهان صورت گرفت رسما اعلام کرد  هر امکاناتی که از طلب کنیم در اختیار استان قرار خواهد داد و هر کدام از دستگاه‌های استان با مسؤولان اصفهان تماس بگیرند از هم اکنون امکانات لازم را به استان گسیل می‌کنند.

مروارید تصریح کرد: آب و برق و گاز مورد نیاز زوار اربعین حسینی باید تا آخر اربعین حسینی تامین شود و کمیته مشارکت‌های مردمی نیز کمک‌های مردمی را ساماندهی کنند.

دبیر ستاد اربعین استان ایلام نیز در این جلسه هماهنگی بین بخشی را خواستار شد و گفت: یکی از مهمترین مسائلی که پی گرفتیم آسیب شناسی کمبودها و ضعف‌ها و مشکلات سنوات گذشته بود.

حسین کلانتری افزود: هر زمانی علت مشکلات را جویا شدیم و ضعف‌ها را پیدا کردیم می‌توانیم ان مشکلات را جبران و تقویت کرده آن جاه‌های که نیاز به تقویت بیشتر دارد را باید مد نظر قرار داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -12روز