دوشنبه 7 بهمن 1398

درخواست استاندار ایلام از رئیس جمهوری برای اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید روز سه شنبه در دیدار با دکتر حسن روحانی گزارش کاملی از وضعیت استان ایلام ارائه کرد.
وی در این دیدار که در دفتر رئیس جمهوری انجام شد، گزارشی از وضعیت و میزان پیشرفت مصوبات سفر هیات دولت به ایلام ارائه و مشکلات سر راه برخی از این مصوبات را با ریاست جمهوری در میان گذاشت.
استاندار ایلام مهمترین و شاخص ترین خواسته مردم استان را برخورداری از راه مناسب دسترسی به این استان اعلام کرد و افزود: همه طرح های عمرانی استان ایلام در حال فعالیت است اما راه آهن بطور جدی نیازمند پیگیری و دستور ویژه دولت است.
مروارید با بیان اینکه قبلا هم در این مورد پیگیری هایی صورت گرفت و حتی وزیر راه و شهرسازی هم دستوراتی را صادر کرده است، تاکید کرد: با این وجود و پیگیری های بسیار و رایزنی های گسترده با پیمانکاران، تاکنون این موضوع به نتیجه مشخصی نرسیده است.
وی اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور را یکی از خواسته های برحق مردم ایلام دانست و افزود: رایزنی های بسیاری با قرارگاه خاتم انبیاء صورت گرفته اما بخاطر مشکلات اعتباری قرارگاه، تاکنون موفق به شروع عملیات اجرایی نشده ایم.
وی از ریاست جمهوری خواست در خصوص اجرای راه آهن ایلام دستورهای لازم را صادر فرمایند.
مروارید در بخش دیگری از گزارش خود به رئیس جمهوری، خواستار رفع مشکل مرزهای چیلات دهلران و هلاله شمالی شد و افزود: این مرزها برغغم تصویب در کمیسیون های مربوطه، هنوز نیازمند اقدام های دولت هستند.
وی ایجاد این مرزها را مهم دانست و تاکید کرد: علاوه بر نقش این مرزها در صادرات کالا به کشور عراق، بخش زیادی از حجم زائر اربعین حسینی نیز از این مرزها می توانند عبور کنند.
استاندار ایلام در ادامه گزارش کاملی از وضعیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و انتظامی ایلام ارائه کرد.
در ادامه این دیدار، ریاست جمهوری قول مساعد داد، شخصا اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور را پیگیری نمایند.
دکتر روحانی، فعالیت های دولت در استان ایلام را مناسب ارزیابی کرد و افزود: کارگزاران دولت باید تمام تلاش خود را در راستای رفع مشکلات مردم بکار گیرند.

نظرات ارسال نظر