یک فوریت ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران در مجلس به تصویب رسید

به گزارش ایرنا، نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه در نشست علنی خود لایحه تقدیمی از سوی دولت یازدهم مبنی بر افزوده شدن هفت منطقه آزاد تجاری و صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی را به رای گیری گذاشتند.
پس از سخنان اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و نمایندگان موافق و مخالف رای گیری با ریاست علی لاریجانی برگزار شد که از مجموع نمایندگان حاضر 130 نفر به این لایحه رای موافق ، 100 نفر مخالف و 12 نفر نیز رای ممتنع دادند.
تشکیل منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران یکی از مناطقی است که در لایحه دولت مورد تاکید قرار گرفته است.
ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی مهران پس از تصویب در هیات دولت در سال قبل ، علیرغم تصویب مقدماتی آن در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی 2 بار در صحت علنی مجلس نهم مطرح اما با مخالفت نمایندگان مواجهه شد.
بنابر تشخیص دولت و ضروری بودن این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی، با شروع بکار مجلس دهم این لایحه بار دیگر برای تصویب به مجلس ارسال شده است.

نظرات ارسال نظر
  • هادیدر تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

    با سلام. مطمعن باشید اگه مهران منطقه آزاد بشه پولدارا پولدارترو فقیرا فقیر تر میشن.خدا کنه اگه خیری برا مردم داره رویداد اتفاق بیفته.یه تعدادی مال مردم خور هم این وسط هستن که به خیلی چیزا میرسن.خصوصا الان که نه به داره نه به بار خونه و زمینو به اوج قیمت رسوندن.دریغ از این که فقط با شایعه پراکنیا و تبلیغاتشون اون دنیاشونو خراب میکنن

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز