شنبه 28 دی 1398

جلسه استیضاح شهردار ایلام روز شنبه دوم مرداد برگزار می شود

حجت اله حسن زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 20 تیرماه سه سوال از طرف اعضای شورای شهر از یزدان قبادیان شهردار ایلام طرح و براساس قانون 10 روز برای پاسخگویی مهلت تعیین شد.
وی افزود: روز گذشته آخرین مهلت پاسخگویی شهردار به سوالات مطرح شده از سوی اعضای شورای شهر بود اما قبادیان در نشست پاسخگویی به سوالات حضور پیدا نکرد.
حسن زاده یادآور شد: بر این اساس حکم استنطاق شهردار ایلام صادر شد و استیضاح در موعد تعیین شده، برگزار خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر ایلام گفت: نشست استیضاح شهردار ایلام روز شنبه دوم مرداد ساعت 18 عصر با حضور فرماندار ایلام و یا نماینده وی در محل شورای اسلامی شهر برگزار می شود.
حسن زاده اضافه کرد: در نشست استیضاح از اعضای شورا در خصوص ادامه فعالیت شهردار رای گیری به عمل می آید و در صورتی که هشت نفر (دو - سوم) از اعضا به استیضاح رای مثبت دهند، شهردار برکنار خواهد شد.
یزدان قبادیان اواسط اسفند سال 93 با کسب 9 رای اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار ایلام انتخاب شد، او قبل از این انتصاب عضو شورای اسلامی شهر ایلام بود.
شهردار ایلام تاکنون دو بار در آذرماه 94 و اردیبهشت ماه 95 استیضاح شده اما هر دو بار استیضاح وی رای نیاورد و با رای اعضای شورای اسلامی شهر ایلام در سمتش ابقا شده است.

نظرات ارسال نظر