آتش سوزی در جنگل های ایلام و آبدانان مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام، گفت: آتش سوزی جنگل های ایلام که در سه نقطه ارتفاعات کبیرکوه (آبدانان)، دره ارغوان و محدوده سد چم گردلان ایلام که از ساعت ۱۵ امروز به وقوع پیوسته بود، بعد از ۲ ساعت مهار و کنترل شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام و به نقل از روابط عمومی استانداری این استان، احمد کرمی عصر جمعه در نشست ستاد مدیریت بحران استان، اظهار کرد: با همت اعضای ستاد مدیریت بحران استان، مردم و سازمانهای مردم نهاد و نیز بسیج کلیه امکانات و تجهیزات لازم آتش سوزی در ارتفاعات کبیرکوه(ابدانان) و محدوده سد ایلام مهار و در دره ارغوان با وجودی که آتش مهار شده ولی همچنان محیط بانان و ماموران در محل حضور داشته  و در حال خاموش کردن کنده های سوخته و جلوگیری از توسعه آن هستند.

وی، از مردم خواست تا اخبار و اطلاعات مربوط به آتش سوزی را از منابع رسمی و موثق پیگیری کنند و افزود: شماره تلفن های 1504 منابع طبیعی و 1540 محیط زیست به طور گویا و 24 ساعته آماده دریافت هرگونه اطلاعاتی از سوی مردم در زمینه بروز حریق در عرصه های طبیعی استان هستند.

مدیرکل دفتر بحران استان ایلام، با اشاره به اینکه کنترل و مهار آتش سوزی در 2 ساعت اولیه وقوع آن بسیار حیاتی و تعیین کننده اسیت ، یادآور شد: هریک از اعضای ستاد مدیریت بحران باید یک تیم سه نفره همراه با خودرو کمک دار در اختیار این ستاد قرار دهند تا سرعت مقابله با حریق های احتمالی افزایش یابد.

کرمی، گفت: پارسال در بازه زمانی ابتدای فروردین تا 15 خرداد در مجموع 38 فقره حریق در جنگل و مراتع استان روی داد که به نابودی حدود 380 هکتار از این مناطق انجامید که این مقدار امسال به 14 فقره حریق کاهش یافته و تنها 10 هکتار از مراع و جنگل های استان از بین رفته اند.

وی، خاطرنشان کرد: ظرفیت شبکه اجتماعی می تواند به عنوان یک عامل تاثیرپزار در انتقال اطلاعات درست و و مثمرثمر به عموم مردم بکارگیری شده و با سازمان دهی نیروی های مردمی و  سازمان های مردم نهاد سرعت مقابله با هرگونه آتش سوزی بطور چشمپیری افزایش خواهد یافت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز