شهادت می دهم نماینده در جریان نبود!

پایگاه خبری تحلیلی ویرا ایلام روز یکشنبه 23 خرداد در یادداشتی به قلم رضا ولی زاده به واکاوی تغییرات در مدیریت های حوزه جنوب استان ایلام در روزهای پایانی فعالیت مجلس نهم پرداخته است.

در این مطلب آمده است: برخی مسئولان بی تدبیر در روزهای پایانی فعالیت مجلس نهم در حوزه جنوب دست به تسویه حساب کم نظیری زدند که ضمن ایجاد نفرت عمومی هزینه ای را هم بر منتخب جدید حوزه جنوب تحمیل کرد که علیرغم عدم همراهی ام با ایشان، شهادت می دهم که اصلا در جریان آن قرار نداشتند.
چند روز قبل رئیس بیمارستان آبدانان تعویض شد، در روز پایانی مجلس نیز مدیر آموزش و پرورش دهلران در حالی کنار گذاشته شد که ایام امتحانات دانش آموزان بود و این بدترین زمان برای تغییر در مدیریت یک مکان آموزشی است.
بعد از آن نیز فرماندار دهلران که با تحصن مردم و نارضایتی از این تغییر مواجه شده بود بخاطر ایجاد آرامش مانع برگزاری مراسم تودیع و معارفه شده بود مجبور به استعفا شد.
تعجب آور این است که برخی مدیران برای رسیدن به پست واسطه های زیادی گذاشتند تا جناب آقای دکتر احمدی (نماینده مجلس نهم حوزه جنوب) را راضی کنند.
و اما باید از این مدیران کل پرسید که اگر این 2 نفر لیاقت این پست ها را نداشتند و شما به اجبار برای آنان ابلاغ صادر کردید، پس امانت داران خوبی نیستید و برای بقای مدیریت خود سرنوشت مردم و فرزندان آنها را به عنوان کالا معامله کرده اید.
دوم اینکه کم تجربه ترین مدیران می دانند که بعد از انتخابات هنوز هیجان های طرف داران کاندیداهای ناکام زخمی است و باید با صبر و حوصله اجازه داد که التهاب ها در جامعه فرو نشیند.
ولی قلب های بیمار فقط در فکر انتقام هستند و آرامش روانی و اجتماعی در جامعه را هیچ می پندارند.
و اما عزیزان این حرکات تحریک آمیز در شهر دهلران باعث تجمع مردمی شد که مسولیت انتشار اخبار آن متوجه استانداری است که بر اساس شرح وظایف اگر مطالعه کرده باشد، وظیفه اش حفظ آرامش در جامعه است.
حال شما نمایندگان مجلس که در واقع نماینده مردم تمام استان هستید باید مراقب مدیران این چنینی باشید، زیرا اینها افراد معامله گری هستند که نان را به نرخ روز می خورند.
شما باید با قدرت جلوی این کج روی ها را بگیرید زیرا چه بخواهید و چه نخواهید این نوع برخوردها به حساب شما نوشته می شود.
برای مردم جای سئوال است که چگونه اگر مدرسه نمونه دولتی در دهلران بر خلاف قانون بوده، این قانون شکنی در سال های قبل انجام شده و حتی امسال از فرزندان مردم مظلوم دهلران ثبت نام شده ولی با مشخص شدن نتیجه انتخابات این ثبت نام ها باطل می شود، در حالیکه استاندار محترم به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش باید وزارت مربوطه را قانع می کرد که در زمان جنگ تحمیلی دهلران منطبق بر قوانین به ویرانه تبدیل نشد و خیلی فراتر از سرانه جمعیتی خود شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.
حال بر شماست که با مطالعه مکاتبه ها و مذاکره ها مسئولان مربوطه را از بچه های ساکن شهری با دمای بالای 50 درجه را دفاع کنید که بخشی از کودکان بی گناه قربانی این کینه ورزی شده اند؟
اگر اجازه دهید این چنین افرادی در قدرت بمانند، در آینده آنها یا مشابه آنان همین کار را با شما خواهند کرد.
در نخستین روزهای آغاز کار و فعالیت با آزمایش بزرگی رو برو شدید که یا باید سکوت کنید و یا با شجاعت به مقابله با این فرهنگ نادرست بپردازید.
منبع: پایگاه خبری تحلیلی ویرا ایلام

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز