پیشنهاد برای انتخاب ایلام به عنوان استان پایلوت در مبارزه با مواد مخدر

استاندار ایلام شامگاه دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با قدردانی از تلاش های مجموعه اعضای این شورا اظهار کرد: استان ایلام در مبارزه با معضل مواد مخدر در مقایسه با سایر نقاط کشور در شرایط بهتری قرار دارد و می تواند به عنوان استان پایلوت در مبارزه با این بلای خانمانسوز معرفی شود
به گزارش خبرآنلاین از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید اظهار کرد: در صورت تعیین استان به عنوان مرکز پایلوت مبارزه با مواد مخدر، نتایج بدست آمده را می توان در عرصه ملی برای مبارزه هدفمند و اثر بخش با معضل اجتماعی گسترش مواد افیونی مورد استفاده قرار داد.
استاندار ایلام گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند کار اساسی و کاربردی است لذا در بحث نظارت بر مراکز ترک اعتیاد و ارزیابی عملکرد آنها باید یک بررسی جامع صورت پذیرد تا نقاط ضعف و قوت این مراکز در دستیابی به اهداف مورد نظر مشخص شود.
وی تاکید کرد: با بررسی دقیق و جامع مشکلات مراکز ترک اعتیاد، مواردی که در استان قابل حل شدن هستند را دسته بندی کنیم و مباحثی که نیازمند عزم ملی است را در مرکز کشور پیگیری کنیم.
محمدرضا مروارید یادآور شد: هم چنانکه برای تدوین کتاب های آموزشی در گروه های سنی مختلف برنامه ریزی می کنیم، برای مقابله با شیوع و گسترش مواد مخدر در جامعه نیز باید کار کارشناسی و حساب شده ای با رعایت مصالح و شرایط افراد درگیر در سنین مختلف صورت گیرد.
وی ادامه داد: اعتیاد پیش از این به عنوان یک معضل اجتماعی شناخته می شد ولی اکنون به عنوان حربه ای سیاسی در اختیار قدرت های استعماری برای ضربه زدن به مردم بویژه نسل جوان در کشورهای اسلامی تبدیل شده است، به گفته وی، موقعیت جغرافیایی کشورمان در منطقه بحران زده خاورمیانه نیز این خطر را برای جوانان این مرز و بوم 2 چندان کرده بطوریکه در شرق با معضل تولید تریاک و در غرب شاهد تولید انواع مخدرهای صنعتی هستیم.
وی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی کارشناسی ریشه های شیوع این بلای خانماسوز در جامعه شناسایی و با مطالعه دقیق آسیب های این حوزه، راهکارهای علمی و اثربخش مقابله با آن را تدوین و اجرا کنیم.
استاندار ایلام گفت: اگر بخش مولد جامعه درگیر معضل اعتیاد شود، آسیب ها و مشکلات آن برای کشور 2 چندان خواهد بود، بنابراین دور کردن نسل جوان و نوجوان در محدوده سنی 20 تا 30 سال از مشکلات مواد مخدر بیش از پیش باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.
مروارید افزود: هم اکنون با تولید انواع و اقسام مخدرهای سنتی و صنعتی روبرو هستیم و سن مصرف نیز به شدت کاهش یافته همین عوامل لزوم مقابله جدی و اثربخش را با معضل گسترش مواد مخدر بیشتر کرده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز