یک‌شنبه 11 خرداد 1399

مدیر و کارشناس اداره کل میراث فرهنگی ایلام بعنوان نفرات برتر کشور انتخاب شدند

سرپرست معاونت میراث فرهنگی از برتر شدن مدیر موزه مردم شناسی و کارشناس مرمت معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام ، " رویا ارجمندی " سرپرست معاونت میراث فرهنگی گفت : بابک کرمانجانی مدیر موزه مردم شناسی و  جواد حسنعلی کارشناس مرمت معاونت میراث فرهنگی در کار موزه داری و مرمت اشیاء تاریخی به عنوان نفرات برتر در سراسر کشور معرفی شدند .

ارجمندی افزود : به دلیل فعالیت های علمی و تخصصی در موزه  مردم شناسی برپایی نماشگاه های موقت و همچنین مرمت اشیاء تاریخی ، طی مراسمی که در محل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار گردید این نفرات بعنوان برتر  شناخته شدند .

وی بیان داشت : یکی از ایده هایی که در موزه مردم شناسی توسط بابک کرمانجانی اجرا گردید است استفاده از راهنمای  مجازی برای موزه مذکور می باشد که بنا به گفته بازدیدکنندگان این راهنمای مجازی کمک بسیار شایانی در زمینه شناخت هرچه بیشتر از موزه مردم شناسی استان می کند .

ارجمندی اظهار داشت : از دیگر فعالیت های صورت گرفته ایجاد غرفه عکاسخانه سنتی و برپایی نمایشگاه های مختلف در این موزه بوده است .

وی ادامه داد : کارشناس مرمت آقای جواد حسنعلی به مدت 4 ماه مقیم بر مرمت گچبریهای شهر تاریخی دره شهر بوده و همچنین مدت 6 ماه تابلوهای نقاشی مجمع تشخیص مصلحت نظام را مرمت نموده است که به تشخیص سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان نفر برتر در کشور شناخته شده است .

شایان ذکر است این انتخاب بر مبنای  نحوه عملکرد و میزان فعالیت، تلاش در راستای پویا نگه داشتن موزه ها، نحوه ارتباط با سایر مراکز و موزه های کشور، برگزاری برنامه های جنبی و دوره های مختلف در مورد موزه ها صورت گرفته است.

نظرات ارسال نظر