سوءمدیریت گریبانگیر ریزگردها شده/ ردیف اعتباری خاص به ریزگردها اختصاص یابد

شادمهر کاظم زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش ریزگردها در استان ایلام طی روزهای اخیر، گفت: به عنوان نماینده مردم ایلام از مسئولان در سطح ملی تقاضا دارم طی تعامل با کشورهای همسایه این مساله و معضل را به صورت جدی رفع کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مساله ریزگردها در استان ایلام باید جدی گرفته شود، افزود: متاسفانه به دلیل غلظت گردوغبار شعاع دید افقی به کمتر از 500 متر رسیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از عدم مدیریت پدیده ریزگردها در استان ایلام انتقاد کرد و یادآور شد: در حالی که  این معضل سالها گریبانگیر مردم محروم ایلام است ولی متاسفانه نه تنها تلاش جدی برای رفع آن صورت نگرفته بلکه سوء مدیریت منجر به افزایش و تشدید این پدیده شوم شده است.

وی پدیده ریزگردها را معضلی ملی و فراملی برشمرد و گفت: مجلس دهم باید برای رفع مساله ریزگردها ردیف بودجه ویژه ای در نظر بگیرد و دستگاه های نظارتی نیز نظارت دقیقی بر هزینه کرد آن داشته باشند.

کاظم زاده با بیان اینکه کشورهای همسایه مانند عراق کانون و منشاء ریزگردها است، افزود: مادامی که ثبات و امنیت در کشور عراق برقرار نشود مشکل ریزگردها رفع نخواهد شد، بنابراین برای کاهش ریزگردها باید به دنبال رفع عوامل داخلی باشیم که در همین راستا باید سازمان حفاظت محیط زیست با تعامل با کشورهای منطقه این پدیده را در نقاط سرچشمه شناسایی و رفع نماید.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، کم آبی و ریزگردها را از مسائل مهم زیست محیطی کشور خواند وتصریح کرد: متاسفانه این مشکلات، محیط زیست کشور را مورد تهدید جدی قرار داده به طوری که اگر راهکارهای اساسی برای رفع آنها در نظر گرفته نشود در آینده ای نزدیک کشور را با چالش های جدی روبرو می کند./

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز