ساخت خانه برای ۶۰ خانواده دارای ۲ معلول به بالا و ۴۰۰ زن بی‌سرپرست در ایلام/ ساخت ۱۰ کتابخانه در ۱۰ بخش استان

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام و به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، محمد مخبر در دیدار با مسؤولان استان ایلام که در استانداری ایلام برگزار شد، ضمن تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب، اظهار داشت: با انتخاب مقام معظم رهبری خوشبختانه خلأ حضور امام خمینی(ره) در کشور پر شده است.

وی با تجلیل از رشادت‌های مردم ایلام در دوران دفاع مقدس گفت: مردمی که در ایلام زندگی می‌کنند هشت سال در مقابل هجمه‌های دشمن بعثی ایستادگی کردند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ادامه با اشاره به برنامه‌های بنیاد برکت برای محرومیت‌زدایی از استان ایلام عنوان کرد: در مسائلی همچون بخش مرغ و گوشت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) می‌تواند اقداماتی را در ایلام انجام دهد.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یک میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی پرداخت خواهد کرد، اضافه کرد: در صورت به نتیجه رسیدن بررسی‌ها، بنیاد برکت در ایجاد گاوداری 3 هزار رأسی در ایلام مشارکت خواهد کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنین از ساخت 10 کتابخانه در 10 بخش استان ایلام توسط بنیاد برکت خبر داد.

وی برای برای پرداخت بیمه فرش بافان ایلام نیز دستور بررسی داد و در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تکمیل کلینیک شهرستان ملک‌شاهی چهار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که اگر استانداری 2 میلیارد را تقبل کند 2 میلیارد مابقی را بنیاد برکت پرداخت می‌کند.

مخبر همچنین اعلام کرد که ستاد برای 60 خانواده دارای معلول بالای 2 نفر و 400 زن بی‌سرپرست در ایلام خانه می‌سازد.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) 300 وام پنج میلیون تومانی قرض‌الحسنه برای بخش صنایع دستی ایلام اعطا خواهد کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأکید کرد که این ستاد تا سقف صد میلیارد تومان برای فعال کردن واحدهای صنعتی تعطیل در ایلام سرمایه‌گذاری می‌کند.

مخبر خطاب به مسؤولان بنیاد برکت تشریح کرد: برای ارائه خدمات به زائران اربعین نیز بررسی و بهترین اقدام ممکن انجام شود.

وی همچنین اعلام کرد که مجتمع فرهنگی ایلام نیز توسط بنیاد برکت تکمیل خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تبیین کرد: مدارسی که در کانکس هستند و بیشتر از یک کلاس دارند نیز تا 2 سال آینده توسط بنیاد برکت ساخته خواهند شد.

مخبر متذکر شد: در مناطق محروم استان مساجدی توسط بنیاد برکت ساخته می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز