آخرین جزییات از حاجی بازداشت شده ایرانی در عربستان

استاندار ایلام در راستای پیگیری آخرین وضعیت حسین رحیمی که در عربستان بازداشت شده با معاون عربی-آفریقایی وزیر خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
آخرین جزییات از حاجی بازداشت شده ایرانی در عربستان
 
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون، محمدرضا مروارید استاندار ایلام در دیدار با حسین امیرعبداللهیان خواستار پیگیری موضوع آزادی هرچه سریع‌تر زائر ایلامی خانه خدا شد.

وی گفت: مردم مقاوم ایلام در همه دوران‌ها و زمان‌ها چه در دوران انقلاب و دفاع مقدس و چه در دوران بعد آن، همواره با دل‌وجان از وطن و اعتقادات خود دفاع کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، معاون عربی-آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: کاردار ایران در جده برای پیگیری موضوع و آخرین وضعیت حسین رحیمی به مدینه مأمور شده و در آنجا با قاضی دادگاه ملاقات داشته است.

امیرعبداللهیان ابراز داشت: قاضی دادگاه ضمن بررسی موضوع، قول مساعد مبنی بر آزادی این زائر ایلامی را در چند روز آینده داده است.

حسین رحیمی از حجاج اعزامی به مکه مکرمه در واکنش به توهین مأموران دولت عربستان به مقدسات شیعیان با آن‌ها درگیر می‌شود و مأموران رژیم آل سعود نیز وی را بازداشت می‌کنند. پلیس سعودی نیز در پی این درگیری، حاجی ایلامی را دستگیر و تحویل مقامات قضایی نموده که با حکم دادگاه به پنج روز حبس محکوم می‌شود.

اعضای کاروان اعزامی استان ایلام که ۲۱ شهریورماه به مدت ۳۰ روز در عربستان حضور داشتند، ظهر روز سه‌شنبه وارد استان شدند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز