دانشگاه ایلام قطب علمی استان است

استاندار ایلام در مراسم کلنگ زنی طرح های توسعه دانشگاه ایلام، گفت دانشگاه ایلام به عنوان قطب علمی و فنی استان باید در تمامی ابعاد از جمله از نظر فضا و محیط دانشگاهی توسعه یابد.
 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، محمدرضا مروارید، استاندار ایلام، ظهر امروز(25 شهریور) در دانشگاه ایلام، اظهار کرد: در چند سال اخیر توسعه فضاهای دانشگاه ایلام از روند رو به پیشرفت بسیاری خوبی برخودار است.

 

وی، با بیان اینکه ایجاد فضای بانشاط در محیط دانشگاهی امری لازم و ضروری است، افزود: آمادگی لازم در استانداری ایلام برای اختصاص اعتبارات لازم برای توسعه فضاهای مورد نیاز در دانشگاه ایلام وجود دارد و بهبود وضعیت فضای فیزیکی و محوطه اطراف دانشگاه در دستور کار قرار دارد.

 

استاندار ایلام، با تاکید بر احداث پارک در دو طرف جاده منتهی به مجموعه دانشگاه های ایلام در بلوار پژوهش، بیان کرد: در تلاش هستیم که مشکل زمین مورد نیاز برای توسعه فضاهای فیزیکی دانشگاه ها استان و انجام طرح های عمرانی با همکاری کلیه دانشگاه های استان مرتفع شود.

 

مروارید، در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه ایلام در تمامی ابعاد علمی، آموزشی، پژوهشی و همچنین فضا و محوطه دانشگاهی باید توسعه یابد.

 

رییس دانشگاه ایلام نیز در این  مراسم، اظهار کرد: در این آیین دو پروژه مهم از جمله فاز اول توسعه و تکمیل تاسیسات زیربنایی و راه های دسترسی به دانشگاه و توسعه دانشکده علوم انسانی در این دانشگاه کلنگ زنی می شود.

 

دکتر محمد علی اکبری، ابراز کرد: برای احداث دانشکده جدید با مساحت 6 هزار مترمربع مساحت، حدود 20 میلیارد ریال و برای برای اجرای فاز اول توسعه و تکمیل راه های دسترسی به دانشگاه ایلام به طول 5/5 کیلومتر، 31 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

 

وی، با بیان اینکه با اجرای این طرح ها، استفاده از فضای کاربردی دانشگاه ایلام بیشتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: دانشکده های الهیات، علوم انسانی وعلوم پایه در یک فضا قرار گرفته است که تلاش می شود با اجرای این طرح ها فضای محیطی بسیار مناسبی برای دانشجویان این دانشکده ها فراهم شود.

 

گفتنی است، در این مراسم جمعی از مسئولان اجرایی و فرهنگی استان، روسای دانشگاه های استان و عمران علی محمدی، نماینده مردم شهرستان های ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول، ملکشاهی حضور داشتند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 4روز