بیش از دو میلیون زائر از مرز مهران راهی عتبات عالیات شدند

سال گذشته بیش از دو میلیون زائر از مرز مهران راهی عتبات عالیات شدند.

آیت‌الله محمدنقی لطفی عصر امروز در نشست با کمیته‌های مشارکت‌های مردمی اربعین در دهلران اظهار داشت: امسال کشور عراق پذیرفته که زوار از ویزا معاف باشند و این روند در اربعین امسال لحاظ خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: سال گذشته بیش از دو میلیون زایر از مرز مهران به عتبات عالیات مشرف شدند.

وی افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود با توجه به برداشتن شرط ویزا و از طرفی نزدیکی مرز مهران به عراق و امنیت آن حجم زایرین خیلی بیشتر از سال گذشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های مرز مهران تاکید کرد وافزود: کشور عراق نیز باید تدابیر لازم و چاره اندیشی برای پذیرایی از زوار را داشته باشد تا زایرین در امر زیارت مشکلات کمتری در عراق داشته باشند.

وی با اشاره به عدم تحقق وعده‌های سازمان حج و زیارت در مهران و ایجاد زایر سرا افزود: امسال مردم باید همت کنند و با کمک‌های نقدی خود ستادهای مردمی را در تهیه مواد اولیه غذایی برای زوار یاری کنند.

لطفی با اشاره به تلاش و جدیت ستادهای مردمی در سراسر استان در سال گذشته در زمینه پذیرایی از زوار اربعین حسینی(ع) تصریح کرد: سال گذشته بیش از 36 هزار زایر غیرایرانی از مرز مهران به عتبات عالیات رفتند.

وی با انتقاد از صدا و سیمای مرکز در انعکاس خدمات مردم استان ایلام به زایرین اربعین در سال گذشته افزود: باید تلاش شود امسال چند شبکه سراسری برای انعکاس حماسه مردم ایلام در پذیرایی و استقبال و بدرقه زوار اربعین در مرز مهران مستقر شوند.

امام جمعه ایلام گفت: باید تلاش شود امسال حداقل در انعکاس خدمات ستادهای مردمی به زوار صدا و سیما بیش از سال گذشته وارد عمل شود.

لطفی گفت: امسال در سال همدلی و همزبانی مردم و نهادها و ادارات باید بیش از سال گذشته پای کار باشند و در زمینه خدمت به زایرین ابا عبدالله الحسین (ع) سنگ تمام بگذارند.

وی یادآور شد: سال گذشته مردم استان ایلام و شهرستان‌های این استان علی رغم کمبود امکانات اما با نیت خدمت و بسیج امکانات توانستند میزبانان خوبی برای زایرین عتبات عالیات باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بر ضرورت تقویت زیرساخت‌های شهرستان‌های مهران و دهلران برای پذیرایی از زوار تاکید کرد وگفت: انتظار می‌رود با توجه به حجم عبور ومرور زوار از شهرستان مرزی دهلران به زیرساخت‌های آن توجه ویژه شود.

وی از امام جمعه دهلران و فرماندار این شهرستان به خاطر تلاش و جدیت در بسیج امکانات برای ارایه خدمات مطلوب به زوار در سال گذشته تقدیر کرد و افزود: امسال نیز با جدیت این موضوع مهم مد نظر باشد و با برنامه‌ریزی تدابیر لازم برای خدمت بهتر و بیشتر به زوار در سال جاری  اندیشیده شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 12روز