دوشنبه 5 خرداد 1399

زردلان دیار فراموش شده/اینجا هنوز آدم های بی شناسنامه زیادند

سال ۲۰۱۵ میلادی و سال ۱۳۹۴ هجری شمسی است.پای بشر به کره ماه و مریخ و .... خیلی وقت است که باز شده است.شایعاتی هم شنیده می شود که در ماه زمین خرید و فروش می شود برای ساخت ویلا!!!!بشر به بالاترین مدارج علمی دست پیدا کرده و کم کم  دارد انسان مصنوعی می سازد.دنیا همه پیشرفت کردند و زردلان ما هنوز آدم بی شناسنامه دارد.در همین کشور ایران و در تهران که مرکزش باشد برج های چند صد میلیاردی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند.ثروت آنچنان در مرکز ایران موج می زند که همه برای امرار معاش به کوچه برزنهای تهران پناه می برند.کمی نزدیکتر بیایم.در همین شهر ایلام ما امکانات روز به روز در حال افزایش است.اصلا شهر ها را بیخیال می شویم و به روستاها و بخش ها می پردازیم.بخش چوار امار بیکاری صفر دارد و همه جوانان به نوعی مشغول هستند.ملکشاهی به تازگی صاحب ارتش شده و قرار است ۵ هزار نفر نیرو در این تیپ بکارگیری شوند.با حوزه جنوب کاری نداریم.در همین حوزه شمال کمتر روستایی پیدا می شود که آب و برق نداشته باشد .آقا تعارف را کنار بگذاریم هلیلان مرکزی با وجود تمام محرومیتی که دارد لااقل چند روز یکبار آبی برای ذخیره سازی پیدا می شود.مردم لااقل سرپناهی امن در برابر سرما و گرما دارند.ولی چشم و دل دولتمردان ما روشن که در زردلان ما هنوز افراد بی شناسنامه پیدا می شوند.هنوز کپر نشین در زردلان داریم.آب آشامیدنی زردلان قابل آشامیدن نیست.دست مریزاد به دولتمردان.دولت چپ و راست و معتدل را کاری نداریم ، هیچکدام برای زردلان و کودکان زردلانی کاری انجام نداده اند که ارزش گفتن داشته باشد.شاید سالی یکبار هفته دولت مردم روستاهای دم دست و نزدیک زردلان چهره دولتمردان را آن هم عبوص و خسته ببینند.ولی دریغ از انجام خدمتی ماندگار.جاده های اکثر روستاهای زردلان تنها با خودروهای شاسی بلند و به قول جوانان دارای لوک قابل تردد است.

دلتان را بیشتر به درد آورم دانش آموزان زردلان از گونی برنج به جای کیف استفاده می کنند.اصلا دانش آموزان امیدی به آینده زردلان دارند؟به رخسار رنگ و رو  رفته این کودکان نگاه کنید.آیا شوقی از مهر و مدرسه در نگاهشان می بینید؟ تفاوت این کودکان با کودکانی که سرویس تردد آنها به مدرسه ۷۰۰ مییون تومان قیمت دارد چیست؟باید برای این کودکان چاره ای اندیشید. مدرسه های این کودکان کانتینر و کپر بوده و کمترین امنیتی ندارد.آیاد باید حادثه ای دیگر در اینچنین مدارسی اتفاق بیفتد که مسئولین به فکر دانش آموزان زردلانی بیفتند؟؟خدا را شاهد می گیرم که با چشمان خود دیدم پیرزن فرتوتی را که در دخمه ای بدون نور زندگی می کرد .پرسیدم مادر چگونه روزگار سر میکنی در این دخمه؟آیا چشمانت توان دیدن در این تاریکی را دارد؟تنها یک جمله جواب داد؛روله ای دنیا چه چی ارزش داری دری که مه تماشا بکم(فرزندم این دنیا چه چیز با ارزشی دارد که به آن بنگرم؟؟؟) اوج نا امیدی در کلام پیرزن موج می زد.براستی تفکری چند ثانیه ای از طرف شما عزیزان کمترین حق این مردم زجر کشیده بر گردن شما است.

آیا دیگر وقت آن نرسیده است که کمترین توجه مسئولین به زردلان و مردم درد کشیده آن جلب شود.آیا با وجود این همه درد و محرومیت و کاستی نباید چشمان دولتمردان بر مشکلات زردلان گشوده شود؟؟؟دوباره عرض کنم که دولت چپ و راست ندارد  و هیچکدام از دولتمردان خدمتی ماندگار به زردلان و مردمش نکرده اند.بیاید با دید باز به مشکلات زردلان بنگریم.مردم زردلان از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نیستند. این در حالی است که انها هم به مانند مرکز شینان ثروت اندوز از پول نفت و درآمد های دیگر کشور سهم دارند.وزارت نیرو به بهانه ساخت سد بیش از ۱۷ سال از ارائه خدمات به این مردم جلوگیری کرد و در نهایت سد هم ساخته نشد.جواب این کوتاهی و حق کشی در حق مردم زردلان را چه کسی باید بدهد؟قابل توجه کاندیداهای محترم دوره آتی مجلس باید عرض کنم که برای جذب رای به زردلان تشریف نیاورند چون در بسیاری از نقاط این منطقه مردم شناسنامه ای برای رای دادن ندارند.

آیا دیگر وقت آن نرسیده که کپرنشینی و خانه های گلی از زردلان محروم رخت بر ببندند؟ آیا وقت آن نرسیده که مسئولین محترم همتی گمارده و خدمتی نو به مردم زردلان ارائه نمایند؟خدمتی نو نه به معنای مدرن امروزی، برای مردم زردلان جاده های باریک ولی آسفالت و آب آشامیدنی مناسب و برق و تلفن و ..... مدرن هستند.

نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی هم کم تقصیر ندارند.جناب آقای شوهانی و آقای علیمحمدی شما را به عنوان نمایندگان حوزه شمالی استان یعنی از ایوان و سیروان و مهران گرفته تا انتهای زردلان می شناسند. ولی در دوره ی نمایندگی خود آیا یک اقدام ماندگار برای مردم محروم زردلان انجام داده اید؟ شما در برابر رای مردم مسئولید.آقای نماینده ای که محرومیت زردلان را ابزار تبلیغات در کلیپ تصویری خود کرده اید به کدام خدمت ماندگار شما قسم یاد کنیم که ذره ای از آلام مردم زردلان کم نماید؟؟؟هیچکس برای زردلان و مردمش دل نمی سوزاند مشکلات این منطقه زندگی را برای مردم غیر ممکن کرده و روستاها هر روز خالی از سکنه می شوند.مردم برای تامین کمترین مایحتاج خود با مشکل مواجه می باشند.شغل و پیشه خنده دارترین واژه ای است که اشک مردم زردلان را در آورده است.

IMG_20150918_153658

IMG_20150918_153624IMG_20150918_153650IMG_20150918_153645IMG_20150918_153636IMG_20150918_153751

 

نظرات ارسال نظر