دوشنبه 1 مهر 1398

بغض آسمان در ایلام ترکید

هفته نامه پیک ایلام روز یکشنبه دهم آبان در یادداشتی با عنوان بغض آسمان در ایلام ترکید به قلم عبدالحمید کرمی به بارش های کم سابقه هفته گذشته پرداخته و خواستار تلاش همه جانبه دستگاه های اجرایی برای جبران خسارت های مردم و زیرساخت های بخش عمومی شده است.

 

 در این یادداشت آمده است: بعد از انتظاری چند هفته ای برای بارش باران های پاییزی در استان بالاخره اواخر هفته گذشته روزهای ششم و هفتم آبان 94 ابرهای پاییزی در ایلام نمایان شدند، پیش بینی ها حاکی از این بود که استان ایلام از نعمت بارش های پاییزی بهره مند خواهد شد اما این بارش نه آن بارش بود که در فکر و تصور می آمد که به یک باره بارش یک ساله اتفاق افتد.
آری! غرش آسمان استان آنچنان خروشید که صبح روز پنجشنبه هفتم آبان چهره شهر را در هم ریخت؛ از طرفی بعد از سال ها انتظار شاهد چنین بارش فراگیری شدیم موجب خوشحالی شد. چون بعد سال ها گرد و خاک چهره طبیعت و درختان داغدیده و سوخته مان را التیامی بخشید و آب رودها و رودخانه ها را جاری ساخت و امیدی در دلها ایجاد شد و مشکل آب استان را که سال ها از آن می نالید حداقل برای دو سال برطرف کرد اما اتفاقات ناگواری برای همشهریان و هم استانی های عزیزمان هم در پی داشت که بسیاری از آنها ناشی از عدم برنامه ریزی و نظارت دقیق بر روی پروژه ها و زیرساخت هایی بود.
حضور دکتر نوبخت و جناب دکتر فریدون بعنوان نمایندگان ویژه رئیس جمهوری و دولت در استان موجب دلگرمی و امیدواری فراوان مردم گردید که در اسرع وقت مناطق آسیب دیده ایلام را مورد بازدید قرار دارند و از نزدیک مشکلات مردم آسیب دیده از سیل را مشاهده کردند و سپس حضور در نشست ستاد بحران و مدیران استانی برای پیگیری سریع تر مشکلات مردم که ایشان ضمن تشکر از زحمات مدیریت ارشد استان و همه دست اندرکاران و مدیران دستگاه هایی که مسئولیت پاسخگویی به مردم را دارند از آنان خواستند که در کمترین زمان ممکن مشکلات مردم را برطرف سازند قول دادند که در اولین جلسه هیأت دولت گزارش مبسوطی از مشکلات مردم استان را ارائه کند.
حال بر مسئولان استانی است که با نگاه ژرف بینانه و کارشناسی شده و با برنامه ریزی مناسب در برآورد خسارات وارده اقدام نمایند و با تشکیل ستادی متشکل از دستگاه های ذیربط پاسخگوی مراجعات مردم باشند چرا که این نوع اتفاقات در کشور امری طبیعی است که ناچار به پذیرش و تحمل آن هستیم و چاره ای جز این نداریم که با خویشتن داری و آرامش، مشکلات را مدیریت نماییم چرا که این ملت تجربیات گرانقدری در این زمینه دارد و با حمایت و همکاری مردم بوده که تاکنون توانسته ایم بر بسیاری از این معضلات فائق آییم.
بروز این اتفاقات باید برای همه تجربه ای باشد که در ساخت و سازها و اجرای برنامه های توسعه شهری و روستایی از علوم و فنون مهندسی نوین بهره مند شد و بر مدیران دستگاه هاست که در اجرای پروژه ها و اقدامات نظارت بیشتری مبذول دارند و با جدیت و قاطعیت اجازه ندهند عده ای با سوء استفاده و عدم نظارت موجب چنین مشکلاتی برای مردم شوند و مردم هم بانظارت همگانی خویش خواهان اجرای طرح و برنامه هایی باشند که پایداری و مقاومت آنها تضمین گردد.

نظرات ارسال نظر