شنبه 30 شهریور 1398

امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری بین دانشگاه و صنعت در ایلام

روسای دانشگاه‌های ایلام و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

1434014472923_thum-b512f8ed2e4d68a0f7de-tafahom_namah.jpg

روسای دانشگاه‌های ایلام و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، دکتر محمد علی‌اکبری رییس دانشگاه ایلام، در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه ایلام و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با بیان اینکه با تمام توان دانشگاه را به شهر و عامه مردم نزدیک می‌کنیم، اظهار کرد: هم‌اکنون دانشگاه ایلام آمادگی لازم برای فعالیت در زمینه آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی دارد.

 

وی افزود: یکی از بخش‌های مهم که می‌تواند در شتاب‌بخشی توسعه‌ای استان مؤثر باشد، بخش تولید و تجارت است که با فراهم شدن زمینه ارتباط این بخش با دانشگاه و مراکز علمی می‌توان عواید و ثمرات ارزشمندی را نصیب مردم استان و حتی کشور کرد.

 

علی‌اکبری اضافه کرد: تنها در سایه همکاری بین دانشگاه و صنعت است که آثار یافته‌های علمی اندیشمندان می‌تواند در قالب تولید محصول دانش‌محور در زندگی مردم نمود واقعی پیدا کند.

 

مهندس یاراله نصیری رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان ایلام نیز در این نشست گفت: دانشگاه یک موجود زنده و پویا است که هر فرد برای فرار از بی‌تحرکی و غیرمؤثر بودن باید خود را به این موجود زنده ارزشمند نزدیک کرده و از وجود آن بهره‌گیری کند.

 

وی خاطرنشان کرد: فضا و بستر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب برای برقراری رابطه‌ای هدفمند و مؤثر بین صنعت و دانشگاه در استان ایلام فراهم است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: دانشگاه ایلام از نظر منابع انسانی متخصص بسیار غنی است و باید شرایطی فراهم شود تا از ثمره سال‌ها دانش‌آموزی و اندوخته‌های علمی جوانان این منطقه، همه سطوح جامعه منتفع شوند.

 

نصیری با اشاره به دایره فعالیت و تنوع خدمات قابل‌ ارائه به درصد زیادی از افراد جامعه توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، افزود: با همکاری دانشگاه می‌توان برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی به همکاران سازمان، آموزش تجار، بازرگانان، اصناف و بازاریان، صنعتگران و معدنکاران را در دستور کار قرار داد و در جهت کیفی شدن خدمات و بالا بردن سطح توانمندی‌ها و افزایش بهره‌وری جامعه هدف گام‌های اساسی و مثبتی برداشته شود.

نظرات ارسال نظر