جمعه 29 شهریور 1398

عوارض ۱۰۰ هزار ریالی شهرداری مهران از زائران اربعین گرفته نمی شود

شهردار مهران روز سه شنبه  گفت: این تصمیم بمنظور تسهیل در تردد و روان سازی سفر زوار اعتبات عالیات از مرز بین المللی مهران به عراق از سوی شورای اسلامی شهر گرفته شد.
مصدق طاهری با بیان اینکه این اقدام با هدف خدمات دهی مطلوب به زوار عتبات عالیات در این شهر مرزی انجام گرفته است، یادآور شد: شهرداری مهران پیش از این از هر زائر 100 هزار ریال (10 هزار تومان) بعنوان عوارض دریافت می کرد.
وی با بیان اینکه این تصمیم فقط برای تردد زوار تا پایان اربعین حسینی لازم الاجراست، افزود: پس از پایان آیین اربعین حسینی، زوار برای تردد از مرز مهران باید مبلغ 100 هزار ریال بابت هر نفر را بعنوان عوارض شهرداری پرداخت کنند.
شهردار مهران تاکید کرد: سال گذشته نیز شورای شهر مهران تصمیم گرفت عوارش شهرداری از زوار در ایام منتهی به اربعین حسینی اخذ نشود امسال هم اعضای شورای شهر با اکثریت آرا به این تصمیم رای مثبت دادند.
مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین کانون تردد زوار به شهرهای مذهبی عراق است و در ایام منتهی به اربعین سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از این مرز برای شرکت در آیین پیاده روی اربعین تردد کردند.

نظرات ارسال نظر