شنبه 16 آذر 1398

خسارت شش میلیاردی سیل به بیمارستان ها و مراکز درمانی ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بارش های سیلابی چند روز اخیر حدود شش میلیارد ریال به تاسیسات و بخش هایی از بیمارستان امام خمینی (ره) و برخی مراکز درمانی استان خسارت وارد کرده است.

 

دکتر علی دل پیشه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشترین حجم خسارت ها به بخش درمانگاهی در ضلع شمالی و سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام وارد شده که با تلاش نیروهای دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان، بخش سی تی اسکن روز گذشته پس از وقفه ایی دو روزه دوباره فعالیت خود را از سر گرفت.
وی با بیان اینکه هم اکنون نیز در حال ترمیم و بهسازی بخش درمانگاهی این بیمارستان هستیم که دچار آبگرفتگی شدید شده و تاسیسات آن آسیب دیه است، افزود: در این چند روز 20 نفر مصدوم و حادثه دیده ناشی از عوارض سیل همچون شکستی استخوان و برق گرفتگی به مراکز درمانی و اورژانسی شهر ایلام برای مداوا مراجعه کردند.
بر اساس آمار ارائه شده در بارش های سیلابی اخیر ایلام چهار نفر جان خود را از دست دادند، بارش 324 میلی متری باران در ایام آخر هفته گذشته باعث وقوع سیل شد.
در اثر این حادثه بیش از 20 هزار واحد مسکونی، تجاری و آموزشی، یک هزار دستگاه خودرو شخصی و بخشی از تاسیسات زیربنایی و راه های اصلی و فرعی این استان آسیب دیده است. 
به گفته مسوولان ایلام، سیلاب باعث وارد آمدن بیش از شش هزار میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف زیربنایی از جمله راه، آب، برق، کشاورزی، منازل مسکونی، واحدهای تجاری و آموزشی استان شده است.

نظرات ارسال نظر