شنبه 30 شهریور 1398

انتقاد امام‌جمعه ایلام به اظهارات برخی مسوولان در مورد ناامنی مرز مهران

 نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه ايلام، از اظهارنظر برخي مسوولان در رسانه ملي در راستاي اينکه ايلام و مرز مهران براي تردد زائران اربعين مناسب نيست و تردد نکنند، انتقاد شديد کرد.
به گزارش خبرگزاري موج، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدنقي لطفي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته ايلام با تاکيد بر اينکه مرز مهران امن‌ترين و نزديک‌ترين مرز براي تردد زائران اربعين است، اظهار کرد: چون در آستانه اربعين حسيني هستيم و استان ايلام و مرز مهران ميزبان ده‌ها هزار زائر حسيني براي حضور در مراسم اربعين در کشور عراق است لذا از مردم استان خواستاريم همچون سال گذشته پاي‌کار بيايند و از زائران امام حسين (ع)، پذيرايي کنند.
وي با تشکر و قدرداني از مردم مرکز و همه شهرستان‌هاي استان در راستاي پذيرايي از زائران در سال گذشته افزود: سال گذشته مردم ولايتمدار ايلام با آغوش باز از دو ميليون نفر پذيرايي کردند و آبروي استان را حفظ کردند.
لطفي ادامه داد: امسال ستاد مردمي اربعين با رياست استاندار و فرمانداران در همه شهرستان‌ها تشکيل‌ شده و قطعاً بهتر از سال گذشته به زائران امام حسين (ع) خدمات‌دهي خواهد شد.
نماينده ولي‌فقيه درستان با انتقاد شديد از اظهارنظر برخي مسئولان در صداوسيما در راستاي اينکه ايلام براي تردد زائران امن و مناسب نيست، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخي مسوولان در رسانه ملي طوري صحبت مي‌کنند انگار امنيت در ايلام وجود ندارد و اينکه جاده نيست ربطي به مردم ايلام ندارد و نبايد در حق مهمان‌نوازي و ولايتمداري استان ايلام جفا شود.
وي با تأکيد بر اينکه سال گذشته مردم هميشه در صحنه ايلام با تمام توان و حتي خانه‌هاي خود را به‌صورت رايگان در خدمت زائران اربعين قرار دادند و اينکه برخي مسوولان مي‌گويند از مرز مهران تردد نکنيد جفا در حق مردم اين مرزوبوم است، تصريح کرد: مسوولان مربوطه اگر مي‌خواهند در قلمرو مسووليتشان مشکلي پيش نيايد بايد تلاش کنند و سال گذشته خون از دماغ يک نفر از زائران اربعين در استان ايلام نيامد و کسي در تصادف زخمي يا کشته شود اين‌که طبيعي است.
امام‌جمعه ايلام با بيان اينکه ايلام امسال بسيار بيشتر از سال گذشته آماده پذيرايي و خدمات‌دهي به زائران اربعين است، افزود: متأسفانه انعکاس خدمات مردم استان به زائران اربعين در سال گذشته توسط رسانه ملي بسيار کم و ضعيف بود.
وي گفت: در طرف کشور عراق امکانات بسيار کمي وجود دارد اما در داخل استان ايلام امکانات بسيار زياد و مهمان‌نوازي مردم ايلام زبان زد است لذا نمي‌دانم چرا برخي مسوولان در اين راستا بي‌فکر و منطق حرف مي‌زنند، همه دستگاه‌ها با اتمام توان آماده خدمات‌دهي و تأمين امنيت زائران اربعين از مرز مهران هستند لذا اينکه برخي مسوولان مي‌گويند از مرز مهران تردد نکنيد پذيرفتني نيست.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۹۴

    باسلام متاسفانه عملکرد نیروی انتظامی خوب نبود.هیچ کنترلی بر روی ناوگان عمومی اعم از اتوبوسهای شخصی ودولتی نبود

    پاسخ به این نظر