۳۰۰ خانوار ایلامی در وضعیت فوق العاده قرار دارند

استاندار با تشریح آخرین وضعیت مردم سیل زده ایلام گفت: ۳۰۰ خانوار در ایلام بدون ابتدایی ترین وسایل زندگی می‌کنند و برای رفع این مشکل به کمک مردم نیاز داریم.

محمد رضا مروارید در گفت‌وگو با خبرنگار ما هنگام بازدید از غرفه روزنامه قدس در نمایشگاه مطبوعات، با بیان اینکه بارندگی ایلام در 100 سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: حدود 200 میلیارد تومان به وسایل زندگی و مغازه‌های مردم و بیش از 800 میلیارد تومان نیز به تأسیسات زیربنایی مانند جاده ها، پل‌ها و بخش‌های کشاورزی خسارت وارد شده است. وی با اشاره به  موضوع هفته آینده هیأت دولت، ادامه داد: قرار است دولت دو میلیون تومان وام بلاعوض برای تهیه لوازم ضروری منزل و 6 میلیون تومان نیز وام کم بهره به حادثه دیدگان بدهد.

مروارید، اوضاع برخی مردم ایلام را بسیار بد توصیف و عنوان کرد:  لوازم زندگی شمار زیادی از مردم از بین رفته است و در شرایط بسیار بدی زندگی می‌کنند و بشدت به کمک‌های مردمی نیاز دارند.

استاندار ایلام، تصویب پرداخت تسهیلات از سوی دولت را زمان بر دانست و گفت: غیر از دولت، با بخش هایی دیگر نیز وارد مذاکره شدیم و برای مثال قرار است اتاق بازرگانی مبلغی را پرداخت کند.

وی ابراز کرد: دولت 10 میلیارد تومان برای انجام فوری‌ترین کارها پرداخت کرده است، اما مهم‌ترین مشکل ما همان 300 خانواری هستند که خانه ندارند و مجبور هستند شب را در منزل اقوام خود سپری کنند.

مروارید گفت: بنیاد مسکن، مأمور شناسایی این افراد شده و قرار است در اسرع وقت خانه‌ای برای این عده ساخته  شود، اما جبران خسارت‌های زیر بنایی چند سال طول خواهد کشید.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال