جمعه 15 آذر 1398

هیچ مجوزی برای حفرچاه و برداشت آب در منطقه سورگه ارغوان صادرنشده است

غلامرضا ابدالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: چندی پیش دامداران منطقه سورگه به علت کمبود شدید آب و خشکیدگی چاه های آب خواستار احداث چاه جدیدی در منطقه شده اند که هنوز جواب قطعی برای احداث آن از سوی سازمان محیط زیست کشور صادر نشده است.
وی افزود: تبعات مثبت و منفی احداث چاه در پایین دست ارتفاعات مانشت و قلارنگ باید به درستی و روشنی بررسی شود و در صورتی که احداث این چاه منجر به کاهش آبدهی چشمه های واقع در ارتفاعات شود، مجوز احداث چاه دارای اشکال خواهد بود.
ابدالی همچنین از امضای تفاهم نامه با مسوولان بیمارستان دامپزشکی استان خبر داد و گفت: از آنجا که یکی از بخش های این بیمارستان به مداوای وحوش اختصاص دارد، امضای تفاهم نامه و قرارداد همکاری دو جانبه بین اداره کل حفاظت محیط زیست و بیمارستان دامپزشکی ضروری به نظر می رسد.
وی ادامه داد: هرچند در حال حاضر بخش مداوی وحوش در این بیمارستان بر حسب علاقه، وظیفه و احترام مسوولان بیمارستان برای وحوش و حیات وحش فعال است اما با امضای تفاهم نامه، این همکاری متقابل شکل رسمی و قانونی تری به خود می گیرد.
وی در پایان تاکید کرد: با راه اندازی این مرکز درمانی، همه آحاد مردم در صورت برخورد با هر گونه جانوری وحشی بایستی ابتدا موضوع را به اداره کل گزارش دهند تا جانور آسیب دیده با کنترل شرایط حیاتی و از کانال این اداره کل به بیمارستان جهت مداوا اعزام شود چرا که انتقال وحوش خارج از دایره محیط زیست استان به مراکز درمانی غیر قانونی است.
143 هزار هکتار معادل 7.1 درصد از گستره کل استان ایلام را مناطق حفاظت شده اداره کل محیط زیست تشکیل داده که تا کنون 149 گونه پرنده، 38 پستاندار و30 نوع آبزی دراین زیستگاه ها شناسایی شده است.

نظرات ارسال نظر
  • حقگودر تاریخ ۷ شهريور ۱۳۹۴

    جناب مهندس براي گچان وقلا رنگ چطور خبر داری چه فاجعه ای برای وحوش واشکوب وجنگل آنچا پبش آمده تورا به مرتضی علی فکری بکنید چه

    پاسخ به این نظر