شنبه 3 اسفند 1398

نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی سیستانی از مرز مهران بازدید کرد

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی در ایران، عصر چهارشنبه از نقطه صفر مرزی مهران بازدید و بر ایجاد زیرساخت های ورود به عراق از سوی مسوولان این کشور تاکید کرد.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شهرستانی به همراه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون سیاسی، امنیتی استاندار، امام جمعه، فرماندار مهران و جمعی از مسوولان استان ایلام از نقطه صفر مرزی مهران و محل تردد زائران حسینی بازدید و از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته برای خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین قرار گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام در حاشیه این بازدید با تاکید بر بکارگیری امکانات ملی برای خدمات رسانی به زائران در اربعین امسال گفت: برگزاری باشکوه کنگره عظیم اربعین و ارایه خدمات به زوار نیازمند امکانات زیادی است که تامین آنها در توان استان ایلام نیست.
حسین کلانتری افزود: اقدامات خوبی در استان ایلام در بحث تامین زیر ساخت های اربعین برای پذیرایی از زائران حسینی انجام شده اما کافی نیست و توسعه این مهم نیازمند نگاه ملی و تخصیص اعتبارات ملی است.
وی اظهار کرد: با ورود حجم زیادی از زائران ایرانی در اربعین به کشور عراق ضروری است تا مسوولان این کشور از مرز مهران تا مرکز استان واسط که حدود 90 کیلومتر فاصله دارد امکانات رفاهی همچون راه مناسب، موکب و سرویس های بهداشتی را مهیا کنند.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: حضور نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی در نقطه صفر مرزی مهران می تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور ایران و عراق باشد و زمینه تسهیل در تردد زائران عتبات عالیات و فراهم کردن زیر ساخت ها توسط دولت عراق را فراهم کند. 
شهرستان مهران در 85 کیلومتری جنوب غربی ایلام محل تردد زائران حسینی در طول سال است، در ایام منتهی به اربعین سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر برای شرکت در این آیین از این مرز تردد کردند.
7170/9002

 
 
 
 
 
 
نظرات ارسال نظر