سه‌شنبه 6 اسفند 1398

ضرورت استقرار صرافی و باجه ارزی در ایلام

استاندار ایلام بر ضرورت استقرار صرافی و باجه ارزی در ایلام تأکید و از مسئولان بانک مرکزی خواست زمینه این کار را فراهم آورند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «محمدرضا مروارید» در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: نیاز به راه‌اندازی صرافی در استان با توجه به تردد تجار و بازرگانان از کشورهای مختلف بیش‌ از پیش احساس می‌شود که امیدواریم با تسهیل در شرایط واگذاری صرافی به‌زودی شاهد ایجاد این مراکز در شهرهای مختلف استان باشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پدیده مخرب قاچاق کالا و ارز در کشور اشاره کرد و افزود: ایلام در میان سایر استان‌ها در این زمینه وضعیت نگران‌کننده‌ای ندارد و باوجود مرزهای گسترده با کشور عراق مرزهای این استان برای تحرکات قاچاقچیان ناامن است.

 

مروارید یادآور شد: دولت عراق به‌تازگی با ایجاد سه‌نقطه مرزی دیگر در این استان و به‌ویژه شهرستان دهلران موافقت کرده است که امیدواریم با راه‌اندازی این نقاط به شکل بازارچه یا مرز رسمی شاهد رونق بیش‌ازپیش فعالیت‌های تجاری و بازرگانی میان ایلام با استان‌های هم‌مرز در عراق باشیم.

 

استاندار ایلام با اشاره به بازدید روزهای اخیر خود از مرزهای استان با کشور عراق گفت: وجود اشتراکات دینی و فرهنگی باعث شده زمینه توسعه مناسبات اقتصادی میان ساکنان این مناطق افزایش یابد.

 

مروارید لزوم جانمایی مکانی در مهران به‌منظور ترانزیت کامیون‌های حامل سوخت تأکید کرد و افزود: با هماهنگی سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌ها، منابع طبیعی و گمرک زمین مورد نیاز برای احداث این مکان تأمین می‌شود.

 

«عمران علی‌محمدی»، نماینده‌ی ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با ابراز نگرانی از فعالیت مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز در این استان بر برخورد قاطع دستگاه‌های نظارتی با این مراکز تأکید کرد.

 

وی گفت: برخی از این مؤسسات بر اساس ارزیابی‌ها 2 برابر بانک ملی استان سپرده جذب کرده‌اند،اما این منابع مالی را در جهت توسعه استان هزینه نمی‌کنند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره با فعالیت شرکت پدیده در استان ایلام اظهار کرد: تعداد زیادی از مردم ایلام با خرید سهام این شرکت هم‌اکنون دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند و بسیاری از مراجعات و تماس‌ها با نمایندگان مجلس در خصوص مشکل این افراد است که امیدواریم هر چه سریع‌تر راهکاری برای برطرف کردن معضل سهامداران پدیده اندیشیده شود.

نظرات ارسال نظر