بازگشایی جاده های سیل زده عشایری ملکشاهی

عنایت اله سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان ملكشاهی دارای 540 كیلومتر راه عشایری است كه از این میزان 280 كیلومتر در مناطق كوهستانی و صعب العبور است كه به هنگام بارندگی های سیل اسا دچار صدمات جدی می شود .
وی اظهار كرد: همه راههای مواصلاتی عشایری در مناطق ییلاقی در پی بارندگی های هفته گذشته تخریب شده و همین باعث بروز مشكلاتی برای عشایر شهرستان شده است .
مدیر امور عشایری ملكشاهی گفت: همراه با شروع بارندگی ها ماشین آلات این اداره جهت بازگشایی مسیرها در مناطق مختلف مستقر گردید و در حال حاضر نیز مرمت و بهسازی این مسیرها در دست اقدام است .
سلیمانی افزود: علاوه بر این به 10 خانوار عشایری نیز خساراتی وارد گردید كه امكانات لازم از قبیل چادر ،پوشاك و مواد غذایی در اختیار این خانواده ها قرار گرفت .
وی دلایل تخریب جاده های عشایری شهرستان به هنگام بارندگی های شدید را نبود شن ریزی و بستر مناسب و همچنین كوهستانی بودن این راهها عنوان كرد.
حدود هفت هزار نفر در قالب یك هزار و ۴۰۰ خانوار از شهرستان ملكشاهی در 35 كیلومتری ایلام عشایر دامدار هستند.
عشایر كوچرو استان ایلام سالانه به ارزش سه هزار میلیارد ریال فراورده های دامی صنایع دستی و كشاورزی تولید می كنند.
در حال حاضر بیش از ۹ هزار خانوار عشایر با جمیعتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر در استان ایلام زندگی می كنند كه این میزان معادل دو درصد كل جمعیت عشایر كشور است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال