دوشنبه 30 دی 1398

بازگشایی جاده های سیل زده عشایری ملکشاهی

عنایت اله سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان ملكشاهی دارای 540 كیلومتر راه عشایری است كه از این میزان 280 كیلومتر در مناطق كوهستانی و صعب العبور است كه به هنگام بارندگی های سیل اسا دچار صدمات جدی می شود .
وی اظهار كرد: همه راههای مواصلاتی عشایری در مناطق ییلاقی در پی بارندگی های هفته گذشته تخریب شده و همین باعث بروز مشكلاتی برای عشایر شهرستان شده است .
مدیر امور عشایری ملكشاهی گفت: همراه با شروع بارندگی ها ماشین آلات این اداره جهت بازگشایی مسیرها در مناطق مختلف مستقر گردید و در حال حاضر نیز مرمت و بهسازی این مسیرها در دست اقدام است .
سلیمانی افزود: علاوه بر این به 10 خانوار عشایری نیز خساراتی وارد گردید كه امكانات لازم از قبیل چادر ،پوشاك و مواد غذایی در اختیار این خانواده ها قرار گرفت .
وی دلایل تخریب جاده های عشایری شهرستان به هنگام بارندگی های شدید را نبود شن ریزی و بستر مناسب و همچنین كوهستانی بودن این راهها عنوان كرد.
حدود هفت هزار نفر در قالب یك هزار و ۴۰۰ خانوار از شهرستان ملكشاهی در 35 كیلومتری ایلام عشایر دامدار هستند.
عشایر كوچرو استان ایلام سالانه به ارزش سه هزار میلیارد ریال فراورده های دامی صنایع دستی و كشاورزی تولید می كنند.
در حال حاضر بیش از ۹ هزار خانوار عشایر با جمیعتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر در استان ایلام زندگی می كنند كه این میزان معادل دو درصد كل جمعیت عشایر كشور است.

نظرات ارسال نظر