دوشنبه 1 مهر 1398

۴۴ مدرسه دهلران و آبدانان در سیل اخیر خسارت دیدند

سعيد هژبري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين خسارت كه بيشتر در مدارس دهلران است شامل تخريب ديوار محوطه دو فضاي آموزشي، آسيب ديدگي ايزوگام، اندود گچ و خاك، نقاشي ساختمان ها و آبگرفتگي محوطه اين فضاهاي آموزشي است.
وي برآورد ميزان خسارت وارد شده به اين مدارس را 20 ميليارد و 500 ميليون ريال اعلام كرد و گفت:هشدارهاي پيشگيرانه قبل از سيل به آموزش و پرورش ايلام اعلام شد و خوشبختانه با رعايت آن ها به نحو چشمگيري در ميزان كاهش خسارت ها تاثير داشته است.
وي با بيان اينكه در سيل آبان ماه پارسال نيز 210 مدرسه اين استان دچار خسارت شدند گفت: از اين تعداد به 162 فضاي آموزشي خسارت جزيي از قبيل آبگرفتگي، آبزدگي و تخريب ايزوگام وارد شده، 32 مدرسه دچار تخريب ديوار و ورود سيلاب شده و تجهيزات و تاسيسات 16 مدرسه نيز آسيب جدي ديدند.
هژبري ميزان خسارت سيل وارد شده به مدارس اين استان در سال گذشته را 70 ميليارد ريال برآورد كه به ستاد بحران استان و نوسازي مدارس كشور ابلاغ شده است.
بارندگي شديد و بي سابقه روزهاي ششم و هفتم آبان ماه پارسال و 26 و 27فروردين ماه امسال باعث وقوع سيل، آبگرفتگي منازل مسكوني، واحدهاي تجاري و مكان هاي عمومي شهر ايلام و وارد آمدن خسارت هنگفت به شهروندان و كشاورزان شد.

نظرات ارسال نظر