دوشنبه 30 دی 1398

قرارداد ساخت پتروشیمی مهران با سرمایه گذاری چین به امضا رسید

محمدرضا دقیق مدیرعامل و عضو هیات مدیره شركت پتروسامان گستر به عنوان مجری این پروژه با اشاره به امضا قرارداد ساخت یك واحد پتروشیمی پروپیلن و زنجیره زیرمجموعه آن با سرمایه طرف چینی به خبرنگار ایرنا گفت: با اجرای این طرح محصولات پتروشیمی از جمله پلی اول، رزین فنول و آكریلیك اسید برای اولین بار در ایران تولید می شود ضمن اینكه زمینه ایجاد صنایع پایین دستی در شهرك های صنعتی استان ایلام و استان های مجاور و نیز تامین مواد اولیه سایر واحدهای تولیدی كشور فراهم می شود.
وی با بیان اینكه این طرح براساس جدیدترین فناوری های كشورهایی همچون آلمان، انگلستان، دانمارك و فرانسه ساخته می شود تصریح كرد: محصولات این واحد پتروشیمی در تولید نایلون، انواع شوینده ها، رنگ ها، آسپرین، افزودنی های بنزین، چسب و... استفاده خواهد شد.
مدیرعامل شركت مجری ساخت واحد پتروشیمی مهران ابراز امیدواری كرد كه با ساخت این نیروگاه، نیاز به واردات مواد اولیه صنایع پایین دستی نفت و گاز كشور از بین برود.
وی با اشاره به اینكه ساخت این واحد پتروشیمی حدود 40 ماه زمان می برد خاطرنشان كرد: با اجرای این طرح برای سه هزار نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.
*شركت چینی سی.ان.تی.آی.سی (CNTIC)با 25 سال فعالیت در ایران
یانگ بین دستیار مدیرعامل و نماینده شركت چینی سی.ان.تی.آی.سی (CNTIC) به عنوان سرمایه گذار این پروژه نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به سابقه 25 سال فعالیت این شركت در ایران اشاره كرد و افزود: شركت ما در تامین سرمایه (فاینانس) خطوط یك و دو مترو تهران و واگن های موردنیاز، چند كارخانه سیمان و برخی طرح های مخابراتی در ایران فعالیت كرده است.
وی با بیان اینكه این شركت به تازگی در حوزه ساخت نیروگاه های تولید انرژی های نو و واحدهای پتروشیمی فعال شده است تصریح كرد: ارزش قرارداد واحد پتروشیمی شهرستان مهران حدود یك میلیارد و 650 میلیون یورو است كه سهم شركت ما 85 درصد و طرف ایرانی 15 درصد است.
یانگ بین ابراز امیدواری كرد كه این شركت در آینده در شمار بیشتری از طرح های عمرانی و صنعتی ایران بخصوص استان ایلام سرمایه گذاری كند.

نظرات ارسال نظر