دوشنبه 30 دی 1398

دبیرکل حزب مردم‌سالاری در ایلام:حمایت اصلاح طلبان از عارف برای ریاست مجلس

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه اصلاح طلبان از عارف برای ریاست مجلس حمایت خواهند کرد، گفت: البته فراکسیون اصلاح طلبان در این بین نظر نهایی را می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی کواکبیان ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت: مرحله دوم انتخابات مجلس خوشبختانه با شور و شعف خاصی در بین مردم پیگیری می شود که امیدواریم مشارکت مردم مثل مرحله اول بالای ۶۰ درصد باشد.

وی عنوان کرد: قطعا مشارکت بالای مردم در انتخابات مجلس باعث می شود مجلس قوی شکل بگیرد که در آینده کشور بسیار تاثیر گذار و مهم خواهد بود و تمام احزاب سیاسی باید مردم را برای مشارکت تشویق کنند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه آرامش، امید و رونق اقتصادی به عنوان شعار اصلاح طلبان برای انتخابات تعیین شده است، گفت: در آینده کارها و اولویت اصلاح طلبان بر اساس این سه اولویت انجام می شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات مردم بحث رونق اقتصادی است که این مسئله با کاهش نرخ بیکاری، مهار تورم، رشد سرمایه گذاری و.... امکان پذیر است، لذا مجلس دهم قطعا این مهم را راس اولویت های کاری خود قرار می دهد.

کواکبیان اظهار داشت: از مهمترین برنامه های مجلس دهم بحث اصلاح قانون های مادر مثل اصلاح قانون انتخابات، قانون احزاب و.... است که این موارد نیز باید به طور جدی پیگیری شود چراکه در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.

وی عنوان کرد: اصلاح طلبان برای ریاست مجلس نیز برنامه هایی دارند که یکی از اعضای اصلاح طلبان انتخاب شود لذا از گزینه های مورد نظر مثل آقای عارف حمایت می شود هرچند ممکن است خود بنده هم رئیس مجلس شوم!

دبیر کل حزب مردم سالاری با اشاره به اینکه برای جمع بندی انتخاب کاندیدای ریاست مجلس نظر نهایی را فراکسیون اصلاح طلبان می دهد، گفت: تاکنون به جمع بندی خاصی در این مورد نرسیده ایم.

وی بیان داشت: با توجه به قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل قطعا برجام یکی از مهمترین کارهای انجام گرفته بوده و دستارودهای بسیار خوب و مثبتی در کشور داشته است، هرچند شاهد بد عهدی آمریکا در این زمینه هستیم که با روح برجام مغایریت دارد.

وی در زمینه سخنان سیف رئیس کل بانک مرکزی نیز اظهار داشت: سخنان سیف در جهت تحقق برجام بوده است و نه اینکه این سخنان به عنوان جنبه منفی تلقی شود چراکه واقعیت این است آمریکا هنوز آدم نشده و کارهایی مغایر روح برجام انجام می دهد.

کواکبیان اظهار داشت: پیش بینی می شود در مجلس دهم شاهد حضور ۱۶۰ کرسی اصلاح طلب و حامیان دولت باشیم.

وی در قسمتی دیگر از سخنانش با اشاره به اینکه از طرح منطقه آزاد تجاری مهران در استان ایلام در مجلس دهم استقبال می کنیم، گفت: قطعا با توجه به ظرفیت های مرزی استان ایلام این طرح مورد توجه نمایندگان خواهد بود.

نظرات ارسال نظر