دوشنبه 30 دی 1398

ورود سامانه بارشی جدید به آسمان استان ایلام

رئیس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی ایلام با اشاره به استقرار سامانه جدید بارشی گفت: آسمان استان ایلام در نقاط مختلف از روز جمعه آسمانی ابری همراه با رگبار خفیف و پراكنده خواهد داشت.

مجتبی میهن پرست روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این سامانه دارای قدرت ناپایداری ضعیف است و تا روز شنبه آسمان استان به ویژه مناطق شمالی و شرقی را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی افزود: از امروز تا روز جمعه وزش باد نسبتا شدید در مناطث مختلف این استان حاكم است و احتمال نفوذ گرد و غبار در روز جمعه برای مناطق مرزی دور از انتظار نیست.
میهن پرست از افزایش دمای استان در طی روزهای آینده نیز خبر داد و گفت: به تدریج دمای هوای استان از روز شنبه هفته آینده نسبت به هفته جاری گرم تر می شود.
از ابتدای سال زراعی جاری (مهر ماه گذشته) تاكنون به طور میانگین در استان ایلام 849 میلی متر باران باریده كه این مقدار بارندگی 178 درصد بیشتر از بارش بیشینه سالانه است.
در سال زراعی جاری اركواز ملكشاهی با یك هزار و 237 میلی متر ركوردار بیشترین مقدار بارش نزولات جوی در این استان و كمترین مقدار بارش نیز متعلق به شهرستان مهران با 314 میلی متر است.

نظرات ارسال نظر