دوشنبه 25 آذر 1398

ساعت ۲۰/ آرای ریخته شده به صندوق های رای در استان ایلام از مرز ۲۴۴ هزار رای گذشت

عبادالله باقری شامگاه جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار كرد: این تعرفه ها در 531 شعبه اخذ رای تا ساعت 20 امشب به مصرف رسیده كه از این تعداد 155 هزار تعرفه در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه ایلام استفاده شده است.
دبیر ستاد انتخابات استان ایلام با اشاره به استقرار 196 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره گفت: در مجموع 88 هزار و 500 تعرفه در این شعب به صندوق انداخته شده است.
باقری از مردم این استان خواست در فرصت باقی مانده تا پایان زمان رای گیری با حضور خود در پای صندوق های رای نسبت به رای دادن اقدام كنند.
دبیر ستاد انتخابات استان ایلام اضافه كرد: 14 هزار عامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، انتظامی و اعضای شعب اخذ رای در 531 شعبه دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران در جمع آوری آرای مردم مشاركت می كنند.
استان ایلام با گستره 20 هزار كیلومتر مربعی و حدود 590 هزار نفر جمعیت كه از این تعداد حدود 435 نفر واجد شرایط رای هستند دارای سه كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی (دو كرسی حوزه انتخابیه ایلام و یك كرسی حوزه انتخابیه دهلران) است.
رقابت برای تعیین نمایندگان مردم این استان در مجلس دهم بین 2 نفر در حوزه انتخابیه دهلران و چهار نفر در حوزه انتخابیه ایلام روز جمعه (10 اردیبهشت) در 531 شعبه اخذ رای است.
حوزه انتخابیه ایلام با 2 كرسی در مجلس شورای اسلامی شامل (ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملكشاهی و سیروان) است و حوزه انتخابیه دهلران نیز با یك كرسی در مجلس شورای اسلامی شامل (دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره) است.

نظرات ارسال نظر