جمعه 15 آذر 1398

پیگیری اقدام عملی برای رفع مشکل واحدهای صنعتی راکد استان ایلام

به گزارش ایرنا، یارالله نصیری روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیل واحدهای تولیدی شهرستان دهلران اظهار كرد: مشكلات تكنولوژی، سرمایه در گردش، بازار و نوسازی و بهسازی این واحدها انجام می شود.
وی افزود: امسال لوازم و ابزارها و مواردی كه نیاز است اعم از سرمایه یا كمك اداری و حتی كمك قضایی پیشنهاد شده تا با استفاده از این روش ها كارهای عملیاتی برای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل انجام شود.
نصیری از پیشنهاد پنج طرح بزرگ حوزه نفت و گاز استان نیز خبر داد و گفت: در حوزه پالایشگاه و پتروشیمی پیشنهاد داده ایم و یكی از این پیشنهادات و طرح ها هم هفته پیش با حضور استاندار بحث فاینانس آن نهایی و سرمایه گذار داخلی پای كار است.
وی تاكید كرد: طرح های بعدی از جمله پتروشیمی دهلران نیز به جد در حال پیگیری است كه در سال جاری اقدام عملیاتی برای اجرای آن انجام می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از تدوین برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت استان خبر داد و یادآور شد: در حوزه فرش نیز برنامه هایی داریم كه در حال پیگیری هستند.

** 600 میلیارد ریال برای تكمیل كارخانه سیمان دهلران نیاز است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام همچنین در جریان بازدید معاون اقتصادی استاندار ایلام و فرماندار دهلران از كارخانه سیمان این شهرستان از ضرورت تامین بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل این واحد صنعتی خبر داد.
وی میزان پیشرفت فیزیكی كارخانه سیمان دهلران را 76 درصد عنوان كرد و گفت: در صورت تامین اعتبار این كارخانه در یك برنامه یكساله قابل بهره برداری است.
نصیری تاكید كرد: دولت با انجام تعهدات خود یعنی تامین 45 میلیون یورو و 500 میلیارد ریال تسهیلات در این كارخانه عمل كرده است اما سرمایه گذار هنوز نتوانسته منابع مورد تعهد را برای اجرای این كارخانه جذب كند.
وی از تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولان و سرمایه گذاران برای بهره برداری از انتهای خط كارخانه خبر داد و گفت: این تلاش ها برای تولید توسط كلینكر از سایر كارخانه ها ادامه دارد كه شاید ظرف ماه های آینده این مهم محقق شود.
فرماندار دهلران نیز گفت: كارخانه سیمان دهلران از جمله پروژه‌های كلیدی این شهرستان است كه با جدیت به دنبال بر طرف شدن مشكلات آن برای به بهره‌برداری هستیم.
امیدعلی سبزی یادآور شد: این پروژه كه چندین سال است كار عملیات اجرایی آن با مشاركت بخش خصوصی كلید خورده است پیشرفت فیزیكی خوبی دارد و وزرات صنعت، معدن و تجارت و مسئولان استان ایلام تمام تلاش خود را برای تسریع در ساخت و عرضه تولید محصول آن به بازار به كار بسته‌اند.
وی اظهار كرد: امیدواریم با رایزنی ها و پیگیری ها در آینده نزدیك شاهد بهره برداری از انتهای خط و تلاش برای تامین اعتبار و پای كار آمدن سرمایه گذار برای تكمیل طرح باشیم.

نظرات ارسال نظر