جمعه 15 آذر 1398

بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام تا پایان سال ۹۵ تکمیل می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه حوزه امکانات درمانی و بهداشتی استان در حال ارتقا است، گفت: بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام تا پایان سال ۹۵ تکمیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دلپیشه ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان ایلام اظهار داشت: یکی از مهمترین طرحهای حوزه بهداشت و درمان کشور، طرح تحول نظام سلامت است که این مهم در استان ایلام به خوبی در حال اجرایی شدن است.

وی بیان داشت: پرداختی کم بابت درمان از جیب مردم به عنوان یکی از مهمترین اهداف این طرح به خصوص در استان ایلام باعث استقبال مردم شده و هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم استان از این طرح رضایت دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر خدمات پزشکی، درمانی، بیمارستانی با این طرح انجام می شود، گفت: طی دو سال گذشته بیش از ۶۰ هزار عمل جراحی با این طرح انجام شده است.

دلپیشه عنوان کرد: ۱۱۲ هزار بستری، دو میلیون ویزیت سرپایی و ۹ هزار زایمان طبیعی رایگان از اجرای این طرح در استان صورت گرفته که همگی از نشان از استقبال مردم از این طرح دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی طرحهای مختلف برای افزایش خدمات پزشکی و درمانی به خصوص در حوزه امکانات در دست اجرا دارد، گفت: بیمارستان ۳۷۶ تخخوابی شهر ایلام یکی از مهمترین طرح های حوزه درمان است که تا پایان سال ۹۵ تکمیل می شود.

وی عنوان کرد: بیش از ۲۰ میلیارد تومان طی سالهای گذشته برای راه اندازی دستگاه های پزشکی مثل سی تی اسکن در استان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه به زودی بیمارستان تک جنسیتی در استان ایلام راه اندازی می شود، گفت: قرار است بیمارستان طالقانی به یک مرکز بهداشتی و درمانی کاملا زنانه تبدیل شود.

وی عنوان کرد: بیش از ۳۵۵ تن برنج آلوده نیز در استان ایلام طی سال گذشته در استان ایلام کشف و از توزیع آنها در سطح استان جلوگیری شده است.

نظرات ارسال نظر