دوشنبه 30 دی 1398

جسد غریق هلیلانی پس از ۱۱ روز از رودخانه سیمره گرفته شد

به گزارش ايرنا، اين مرد 35 ساله هليلاني در اثر بارندگي هاي شديد دو هفته گذشته در سيل گرفتار و در رودخانه سيمره غرق شد.
از آنروز تا كنون عمليات امداد و نجات براي يافتن جسد وي انجام شد تا اينكه روز گذشته با تلاش غواص خير كرمانشاهي جسد وي از رودخانه سيمره گرفته شده و به خانواده نگران و داغدارش تحويل داده شد.
پيش از اين نيروهاي امدادي در روزهاي گذشته آثاري از جنازه وي پيدا كرده بودند كه در اثر شدت جريان آب به مكان ديگري منتقل شده و جستجو براي پيدا كردن وي نتيجه نداده بود.
غواص كرمانشاهي در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: جسد غريق هليلاني را پس از يك روز جستجو در آبهاي خروشان رودخانه سيمره يافتم تا نگراني و بيقراري خانواده داغدار وي پايان يابد.
بهمن پرورش اظهار كرد: با بررسي شرايط رودخانه و پس از يك روز تلاش جسد اين جوان هليلاني در بيشه زارهاي رودخانه سيمره روبروي روستاي طولاب پيدا شد.
اين غواص و امدادگر اهل استان كرمانشاه افزود: مدت 17 سال است كه در زمينه امدادرساني به هموطنان در حوادث مختلف از جمله سيل، آتش سوزي و نجات كوهستان در تمامي مناطق كشور فعاليت مي كنم و حدود 30 هزار ساعت عمليات امداد و نجات را به ثبت رسانده ام.
وي بيان كرد: با وجود كسالت ناشي از عفونت كليه و ريه و بستري بودن در بيمارستان به محض تماس از طرف خانواده جوان هليلاني براي پيدا كردن جسد وي راهي استان ايلام شدم.
وي با بيان اينكه تمامي امكانات امدادي را با هزينه شخصي خودم تهيه كرده ام خواستار كمك و حمايت مسئولان شد.
بارش هاي رگباري در واپسين روزهاي فروردين بيشتر نقاط استان ايلام را در بر گرفت كه به سيلابي شدن مسيل ها و رودخانه ها منجر شده و خسارت هاي بسياري را به بخش هاي زيرساختي ، شبكه هاي ارتباطي و مخابراتي و زمين هاي كشاورزي وارد كرد و بر اساس آخرين برآوردها يك هزار و 800 ميليارد ريال در نتيجه اين سيل خسارت به بار آمده است.
در جريان اين بارندگي هاي پنج نفر بر اثر سيلاب و صاعقه جان باختند و 20 نفر نيززخمي شدند.
آبان ماه سال گذشته نيز در اثر بارش هاي كم سابقه كه بر اساس سخنان مسئولان هواشناسي در چندين دهه اخير كم سابقه بود ضمن وارد آمدن خسارت هاي بسيار به بخش هاي مختلف به مرگ چهار نفر نيز انجاميد.

نظرات ارسال نظر