دوشنبه 18 آذر 1398

زمان رای گیری مرحله دوم انتخابات مجلس در استان ایلام پایان یافت

محمدرضا مروارید شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: بر اساس اعلام ستاد انتخابات كشور و اینكه تصمیمی برای تمدید مجدد این زمان در حوزه های انتخابیه این استان نداریم، پس از ساعت 21 شعب اخذ رای مجاز به پذیرش رای دهندگان جدید نیستند.
وی افزود: شعبی كه با تراكم جمعیت مواجه هستند، موظفند با بستن درب های ورود تا آخرین نفر نسبت به اخذ رای از افراد حاضر در شعبه اقدام كنند.
مروارید تاكید كرد: آن دسته از شعب اخذ رای در 2 حوزه انتخابیه ایلام و دهلران كه مراجعه كننده ندارند، می توانند با رعایت قانون و انجام تشریفات مربوطه، نسبت به شمارش آرا اقدام كنند.
استاندار ایلام میزان مشاركت مردم این استان در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تاكنون خوب توصیف كرد و گفت: مشاركت مردم حوزه انتخابیه دهلران بیشتر از حوزه انتخابیه ایلام است.
كار رای گیری از واجدان شرایط استان ایلام در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی كه از ساعت هشت صبح جمعه 10 اردیبهشت در531 شعبه اخذ رای آغاز شده بود و ساعت 21 نیز پایان یافت.
استان ایلام با گستره 20 هزار كیلومتر مربعی و حدود 590 هزار نفر جمعیت كه از این تعداد حدود 435 نفر واجد شرایط رای هستند دارای سه كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی (دو كرسی حوزه انتخابیه ایلام و یك كرسی حوزه انتخابیه دهلران) است.
رقابت برای تعیین نمایندگان مردم این استان در مجلس دهم بین 2 نفر در حوزه انتخابیه دهلران و چهار نفر در حوزه انتخابیه ایلام روز جمعه (10 اردیبهشت) در 531 شعبه اخذ رای است.
حوزه انتخابیه ایلام با 2 كرسی در مجلس شورای اسلامی شامل (ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملكشاهی و سیروان) است و حوزه انتخابیه دهلران نیز با یك كرسی در مجلس شورای اسلامی شامل (دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره) است.
 

نظرات ارسال نظر