چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

افتتاح نمایشگاه کتاب ایلام، فردا

معاون فرهنگی و هنری، فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: ٢٨٣ ناشر از سراسر کشور در ٢٠٤ غرفه نهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام آثار خود را عرضه می‌کنند.

«عمران خودآموز» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، با بیان اینکه ٤٨٣ ناشر برای شرکت در نمایشگاه ایلام اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: این ناشران از طریق موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران مجوز حضور در نهمین نمایشگاه کتاب ایلام را اخذ کردند.

وی افزود: از مجموع غرفه‌های نمایشگاه ١٨ غرفه مربوط به ناشران استان ایلام است که در اختیار نمایندگان ناشران سراسری در استان، خانه مطبوعات، ستاد اقامه نماز، کانون‌های مساجد، ناشران دانشگاه ایلام و دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرد.

خودآموز اضافه کرد: علاوه بر این، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران شرایطی را فراهم کرده تا ٢٠ ناشر را که امکان حضورشان در نمایشگاه بصورت غرفه مجزا میسر نبوده است در قالب یک غرفه و به صورت متمرکز آثار خود را عرضه کنند.

معاون فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد: این نمایشگاه پنجشنبه (سوم دی) در فضایی به گستره سه هزار و ٦٠٠ متر در سوله اداره کل غله استان ایلام با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد، مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و مسئولان استان ایلام گشایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه تا ٩ دی در دو نوبت صبح از ساعت ٩ تا ١٢ و عصرها از ساعت ١٥ تا ١٩ پذیرای علاقه‌مندان به حوزه کتاب است ضمن اینکه در حاشیه نمایشگاه برنامه‌های جانبی نظیر برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نشست تخصصی نقد کتاب نیز برنامه‌ریزی شده است.

هشتمین نمایشگاه سراسری کتاب سال ٩١ در استان ایلام برگزار شد ولی در سه سال قبل به علت عدم تامین منابع مالی امکان برگزاری این نمایشگاه فراهم نشد

نظرات ارسال نظر