آیا رادیو اربعین در محور ایلام – مهران به کمک زائران آمده است؟

برخی از زائران اربعین می‌گویند آن‌گونه که باید این رادیو در مسیر ایلام – مهران تقویت نمی‌شود و برخی هم از شرایط خوب دریافت صدای این شبکه‌ خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، به نقل از جام جم آنلاین، «رضا کوچک‌زاده» - مدیر رادیو اربعین گفت: تبدیل اربعین حسینی به یک مناسک مهم سیاسی ـ مذهبی با حضور گسترده و میلیونی عاشقان حسینی طی چند سال گذشته سبب شده است تا این رویداد تاریخی ابعاد جدیدی به خود گرفته و اقتضائات خاص خود را بطلبد که اختصاص شبکه‌ی رادیویی یکی از این اقتضائات است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین بخش‌های فرهنگی برنامه‌های رادیو اربعین بهره‌گیری مؤثر و فراگیر از بازخوانی و روایت امروز زائرین اربعین حسینی از این رویداد عظیم است که می‌تواند به تعمیق ابعاد مناسکی رویداد اربعین از ابعاد سیاسی و اجتماعی بینجامد.

مدیر رادیو اربعین تصریح کرد: هم‌وطنان در داخل کشور می‌توانند امواج این شبکه رادیویی را روی موج اف‌ام ردیف 5/95 مگاهرتز دریافت کنند و هم‌وطنان عزیز زائری که در شهر نجف اشرف برای حرکت به سمت کربلا حضور دارند، می‌توانند روی موج اف‌ام ردیف9/91 مگاهرتز و زائران در کربلای معلی هم روی موج اف‌ام ردیف 9/90 مگاهرتز امواج این شبکه رادیویی را دریافت کنند.

کوچک‌زاده با بیان اینکه برنامه‌های این شبکه رادیویی با هدف پوشش مناسب ابعاد مفهومی و تمامی اخبار و اطلاعات مربوط به این مناسک بزرگ به‌صورت 24 ساعته پخش خواهد شد، تصریح کرد: بخش‌های 12 گانه خبری این شبکه هم که با همکاری اداره کل اخبار رادیو آماده خواهد شد در چهار بخش اصلی در ساعت‌های 9 صبح، 15 عصر، 20 شب و 24 خواهد بود و هشت بخش غیرمشروح که برای هر دو ساعت ده دقیقه تدارک دیده شده است.

وی گفت: شبکه رادیویی اربعین تا 13 آذر، یعنی دو روز پس از اربعین به کار خودش ادامه می‌دهد و تا آن تاریخ هم‌وطنان عزیز می‌توانند شنونده برنامه‌های این شبکه رادیویی باشند و از طریق سامانه پیام کوتاه 30000955 این شبکه پیام‌ها و دل نوشته‌های خود را ارسال کنند یا اگر تمایل داشتند از طریق شماره تماسی که در طول برنامه‌ها اعلام می‌شود با همکارانمان تماس بگیرند و پیام‌های صوتی خود را ارسال کنند.

مدیر رادیو اربعین ادامه داد: از طریق کانال تلگرامی شبکه رادیویی اربعین با عنوان «با رادیو اربعین» هم به‌نشانی telegram.me/baradioarbaeen می‌توان در جریان آخرین اخبار و اطلاعات شبکه رادیویی اربعین قرار گرفت و  پیام‌های صوتی و عکس‌ها و فیلم‌های خود را در مسیر راهپیمایی با دیگر هم‌وطنان به اشتراک بگذارند.

کوچک‌زاده بخش‌های اصلی برنامه‌های این شبکه را اطلاع‌رسانی از اقدامات کمیته‌های 12گانه ستاد عالی اربعین تشکیل می‌دهد. گزارشگران این شبکه نیز از طریق فرستنده‌های سیار، طول مسیر راهپیمایی را پوشش خواهند داد تا شبکه رادیویی اربعین از ظرفیت مراکز استان‌ها هم استفاده می‌شود و با مراکز خوزستان، کرمانشاه و ایلام تولیدات مشترک خواهد داشت. اداره کل برنامه‌های نمایشی معاونت صدا هم برنامه‌های نمایشی ویژه‌ای را برای این شبکه رادیویی تولید کرده است که در طول روز استفاده خواهیم کرد.

این  تمام اطلاعاتی است که جام‌جم آنلاین در گفت‌وگو با «رضا کوچک‌زاده» - مدیر شبکه رادیوئی اربعین درباره‌ی این رادیو منتشر کرد.

4 روز تا اربعین مانده است، اما زائرانی که مرز مهران را برای ورود به عتبات انتخاب کرده‌اند می‌گویند این رادیو آن‌گونه که باید در مسیر تقویت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، یکی از زائران اربعین گفت: هرچند صداوسیما در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و سایت‌های خبری در این روزها همه به دنبال اطلاع‌رسانی به زوار هستند اما تنها وسیله‌ی ارتباطی در دسترس رادیو است که می‌تواند همراه ما باشد.

زائری دیگر در اطراف میدان امام خمینی(ره) مهران گفت: در طول این مسیر رادیو اربعین کمک فراوانی به ما کرده است.

یک زائر دیگر هم گفت: متأسفانه آن‌گونه که باید رادیو اربعین در برخی مسیرها تقویت نمی‌شود و این موضوع به ضعف پوشش شبکه‌ی اف.ام در محور ایلام – مهران برمی‌گردد.

«علیرضا شیروی» -  مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام که در هنگام مصاحبه با خبرنگار ایسنا در پایانه‌ی مرزی حضور داشت، گفت:رادیو اربعین روی موج اف‌ام ردیف 90.5 مگاهرتز کاملاً واضح است و در طول مسیر نیز  با توجه به تقویت از فرستنده‌ی قوی نخجیر قابل دریافت است.

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز