چاپ کتاب زوان ئیمه در ایلام

به گزارش ایرنا، کتاب ماندگار (زوان ئیمه) مشتمل بر مجموعه مقالاتی به زبان کردی است که در اواخر دهه 70 شمسی به اهتمام 'کامران رحیمی' نویسنده، محقق و روزنامه نگار ایلامی و سایر محققان غرب کشور نگاشته شده بود و توسط علی حیات نیا پژوهشگر و مدرس دانشگاه های ایلام و کرمانشاه گردآوری و چاپ شده است.
اهمیت کتاب زوان ئیمه علاوه بر قدمت زمانی که محققان را به سوی سیر تطور زبانی رهنمون می کند، تلاش دارد تا از حیث زبانی نیز از خلال نگاه روزنامه نگارانه نویسنده، نخستین کوشش ها برای ترجمه و نثرنویسی در زمینه های مختلف ادبی، اجتماعی، روانشناسی و خبری را به زبان کردی بازگو و باعث ارتقا و اعتلای شاخه جنوبی زبان کردی در طول حیاتش شود.
برای این کتاب بسیاری از اساتید و محققان برجسته کشور از جمله محمدعلی سلطانی، قطب الدین صادقی، غلامحسین کریمی دوستان، احمد قاضی و بسیاری دیگر از نویسندگان و شاعران غرب کشور تقریظ و مقدمه نوشته اند.
این کتاب در 2 هزار جلد توسط نشر زاگرو چاپ شده است. علاقه مندان جهت تهیه این کتاب به کتاب فروشی های معتبر در استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان مراجعه کنند.

نظرات ارسال نظر
  • مانيشتدر تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۴

    كامران محمد رحيمي و زاهر سارايي و ..... ئفتخار ئيلامن خودا ده رد و به لايان بخه يگه گيان هه ر چگه ئايه م پر ئدعا هيچ مه كه ره!

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -11روز