مدیرکل پزشکی قانونی ایلام: هیچگونه مرگ اثبات شده ناشی از آنفولانزا در ایلام نداشته ایم

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام گفت: تا کنون هیچ مورد اثبات شده ای در خصوص مرگ و میر ناشی از آنفولانزا در ایلام نداشته ایم.

دکتر ساسان روندی مدیرکل پزشکی قانونی ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ايلام بيدار در خصوص تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری آنفولانزا نوع A در ایلام گفت: تا کنون هیچ مورد اثبات شده ای در خصوص مرگ و میر ناشی از آنفولانزا در ایلام نداشته ایم.

وی اظهار کرد: در چند روز گذشته دو جسد مشکوک به آنفولانزا نوع A به این اداره کل ارسال شده  که تا این لحظه هیچگونه جواب مثبتی در خصوص مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری در آنها به اثبات نرسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام  افزود: کارشناسان حوزه آزمایشگاه در ایلام با دقت کامل  مرگ و میرهای مشکوک را بررسی و با انجام آزمایشات لازم صحت مرگ را تشخیص می دهند.

این مقام مسئول در خصوص برخی اظهار نظرها در خصوص مرگ و میرهای ناشی از آنفولانزا در ایلام بیان داشت: پزشکی قانونی تنها مرجع قضایی بوده که در این خصوص می تواند اعلام نظر نموده و سایر نظرات منتشر شده از وجاهت قاونی برخوردار نیست.

ساسان روندی ادامه داد: از مردم تقاضامندیم به اظهارنطرهای غیررسمی و بعضاً غیرکارشناسی توجه نکرده و تنها به اعلام نظرهای رسمی و قانونی اکتفا کنند.

اخیراً در برخی محافل رسمی و غیررسمی اخباری مبنی بر مرگ تعدادی در ایلام بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا منتشر شده که باعث ایجاد بار روانی در میان هم استانی ها شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز