رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام: مرگ سه نفردرپی ابتلا به آنفلوآنزا صحت ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ابتلا و مرگ سه نفر از اهالی استان ایلام به بیماری آنفلوآنزا را تکذیب کرد.

به گزراش ایرنا، دکتر علی دلپیشه روز سه شنبه در نشست شورای سلامت استان با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزا اظهار کرد: انتشار خبری مبنی بر فوت سه نفر از اهالی استان ایلام به علت ابتلا به این بیماری، موجب تشویش و نگرانی در بین مردم استان ایلام شده است که صحت ندارد.
وی افزود: تا کنون هیچ موردی از ابتلا و مرگ اهالی ایلام به علت بیماری آنفلوآنزا مشاهده و دریافت نشده است و مردم نگرانی خاصی در این زمینه نداشته باشند.
وی با دعوت مردم به حفظ آرامش یادآورشد: پس از ورود زائران از مرز مهران به کشور، از زئرانی که مشکوک به این بیماری بودند نمونه گیری های لازم انجام و به مراکز آزمایشگاهی مرجع ارسال شده است.
دلپیشه ادامه داد: زیربخش های دانشگاه علوم پزشکی استان همه تدابیر و امکانات لازم برای جلوگیری و پیشگری ازاین بیماری را در نقاط مختلف استان به کار بسته است تا از ورود و شیوع این بیماری به استان جلویگری شود.
وی در پایان یادآورشد: مردم به شایعات مربوط به بیماری و نیز اخبار منتشر شده در شبکه ها و فضاهای اجتماعی توجه نکنند و اخبار واقعی و اصلی در این خصوص را تنها از طریق رسانه های معتبر و مسئولان مربوطه پیگیری کنند.
صبح امروز اخباری در فضای مجازی مبنی بر ابتلای سه نفر از مردم استان به بیماری آنفلوآنزا منتشرشده که نشر این خبر موجی از هراس و نگرانی را در بین اقشار مختلف مردم استان پدید آورد.
در آیین اربعین حضور داشتند و تردد زیاد افراد در پایانه مرزی مهران، علایم بیماری های سرماخوردگی را جدی بگیرند.
آنفلوانزا H1N1 بیماری حاد تنفسی است که به صورت واگیر از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد و شروع آن بطور ناگهانی اتفاق می افتد و جزو آنفلوانزاهای فصلی و معمولی در کشور است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 4روز