دوشنبه 30 دی 1398

استاندارایلام: تعریض محور ایلام به مهران درصورت تامین اعتبار امکان پذیر است

استاندار ایلام گفت : چهار بانده شدن محور ایلام به مهران در صورت تامین اعتبارات امکان پذیر است .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، محمدرضا مروارید در ارتباط تلفنی با برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود : امسال برنامه ریزی ها بر این اساس صورت گرفته بود که تعداد اتوبوسهای حامل زائران بیش از خودروهای شخصی خواهد بود اما چیزی که ما شاهد آن بودیم افزایش تعداد خودروهای شخصی نسبت به اتوبوس های بین شهری بود.
وی گفت : در نظر داریم سال آینده پارکینگ 100 هکتاری تکمیل شود و هر استان به شکل جداگانه پارکینگ داشته باشد .
استاندار ایلام با اشاره به کمبود اعتبارات و تخصیص های صورت گرفته افزود : برای پارکینگی هم که امسال احداث شد یک ریال اعتبار دریافت نکرده ایم و با مشارکت دیگر دستگاهها اقدام به ایجاد این پارکینگ کرده ایم .
وی در ادامه گفت : از تمام ظرفیت پارکینگ 40 هکتاری هم که برای استقرار خودروها امسال احداث شد استفاده نشد زیرا عده ای می خواستند به پایانه مرزی نزدیک تر باشند و ماشین ها را در زمین های کشاورزی و داخلی شهر پارک کردند .
مروارید افزود : در مجموع در زمینه پارکینگ مشکل نداشتیم اما پلیس راهور با کمبود نیرو مواجه بود و در برخی موارد از یگان ویژه برای ایجاد هدایت خودروها استفاده می کرد و بیشتر تاخیرها به علت گره ترافیکی بود .
در ادامه برنامه برنامه معاون کنسولی و امورمجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه در ارتباط تلفنی گفت : در زمینه پیش بینی ، برنامه ریزی و صدور ویزا هماهنگی های بسیار خوبی صورت گرفت و در این زمینه هیچ نقصی نداشتیم .
حسن قشقاوی گفت: در زمینه صدور ویزا با توجه به هماهنگی هایی که صورت گرفته بود صدور از تقاضا پیش تر بود وحتی دو سه نمایندگی قبل از رسیدن به اربعین تعطیل شد و ما نیازی نداشتیم .
وی با بیان اینکه تاخیری در صدور ویزا صورت نگرفته افزود : ظرف 8 روز یک میلیون و 600 هزار ویزا صادر شد و این یک رکورد تاریخی است که حتی در ایام حج و مکه نیز سابقه ندارد .
وی صدور این تعداد ویزا را نتیجه تعامل وزارت خارجه و دولت عراق دانست و گفت : عرضه خدمات کنسولی بیش از تقاضا بود و ما هیچ نقصی در این زمینه نداشتیم .

نظرات ارسال نظر