جمعه 9 خرداد 1399

رشته تحصیلی نفت در دانشگاه ایلام ایجاد می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام گفت: رشته تحصیلی نفت به‌زودی در دانشگاه ایلام ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حسین مهدی‌زاده امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه ایلام و شرکت نفت منطقه ایلام اظهار داشت: در تلاشیم که برای سال آینده رشته نفت را در دانشگاه ایلام راه‌اندازی کنیم و برای نخستین بار است که اول آزمایشگاه‌ها را ایجاد کرده‌ایم بعد به دنبال جذب رشته هستیم.

وی با بیان اینکه آزمایشگاه‌های ما آموزشی نبوده بلکه پژوهشی هستند افزود: اعضای هیئت علمی ما در رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف صاحب اثر هستند و می‌توان به راحتی در سال‌های آینده در سطح کشور از آن‌ها شنید و به طوری که در حوزه نانو دارای متخصصینی هستیم که توانمندی لازم را در این حوزه دارند.

معاون پژوهشی دانشگاه ایلام عنوان کرد: در تلاشیم که مدیران پروژه‌ها را تعریف کنیم که البته پروژه‌های مورد نیاز استان را مدنظر داریم.

وی گفت: در حوزه معاونت آموزشی آمادگی کامل را داریم که برای توانمندی نیروهای شرکت دوره‌های ضمن خدمت را برگزار کنیم و البته نباید فراموش کرد که دانشگاه ایلام در پروژه‌های تحقیقاتی نگاه همکاری دارد.

مهدی‌زاده عنوان کرد: باید توجه داشت که ما به عبارتی به دنبال این نیستیم که از دستگاهی پولی بگیریم بلکه به دنبال توسعه و حل مشکلات استان هستیم.

نظرات ارسال نظر