جمعه 9 خرداد 1399

عفو و تخفیف مجازات دو زن زندانی ایلام با موافقت رهبر

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: با موافقت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دو زن زندانی ایلامی مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند.

به گزارش قدس آنلاین از ایلام، کلثوم خلیلوند در بازديد از بند نسوان زندان مركزي ايلام به مناسبت هفته زن با بیان اینکه با موافقت مقام معظم رهبري يكي از اين دو زنداني از بند نسوان آزاد شده و مجازات زنداني ديگر نيز كاهش يافت، اظهارداشت: مقام معظم رهبری به مناسبت هفته زن با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از زندانیان در سراسر کشور موافقت کردند که این عفو و تخفیف شامل حال این دو زن زندانی  ایلام نیز گردید.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تعداد زندانيان زن بند نسوان ايلام نسبت به سال هاي گذشته كاهش محسوس و چشمگيری داشته است، افزود: در آینده ای نزدیک بند نسوان و كانون اصلاح و تربيت بانوان در محل جديد زندان مركزي ايلام بزودي با حضور مسئولان به بهره برداري مي رسد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام با بیان این مطلب که استانداری ایلام و اداره زندان های استان تفاهم نامه ای با هدف توانمندسازي زنان و دختران زنداني و خانواده هاي آنها منعقد کرده است، خاطرنشان ساخت: در اين تفاهم نامه موارد متعددي از جمله حرفه آموزي، بهداشت و سلامت و تحصيل پيش بيني شده و زمينه سازي به منظور حضور بيشتر زنان زنداني در خانه، فراهم كردن تمهيدات براي ايجاد كانون اصلاح و تربيت براي دختران زير 18 سال و زمينه سازي براي بهره مندي خانواده زنان و دختران زنداني از كمك هزينه هاي دستگاه هاي حمايتي از جمله بندهاي اين تفاهم نامه است.

کلثوم خلیلوند به انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان در خصوص ارائه آموزش هاي لازم به زنان زنداني و خانواده هاي بهبود يافته آنان اشاره کرد و یادآور شد: ايجاد طرح هاي توانمندسازي زنان زنداني و خانواده هاي آنها از طريق ارائه آموزش و فراگيري مهارت هاي لازم در حوزه مهارت هاي ديني و زندگي، شيوه هاي موثر كنترل خشم، حرفه آموزي و... از اهداف اين تفاهم نامه است.

نظرات ارسال نظر