مردم استان ایلام شور و شعور سیاسی خود را به نمایش گذاشتند

اقشار مختلف مردم استان ایلام با شرکت گسترده در انتخابات شور و شعور سیاسی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام, همگام و هم‌صدا با همه مناطق ایران اسلامی مردم ولایت‌مدار و مرزدار استان ایلام نیز امروز صحنه‌های زیبایی از شور و شعور را به نمایش گذاشتند.

انتخابات نماد مردم سالاری در همه کشورها بوده و در ایران نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز انتخابات به تکلیفی شرعی و ملی تبدیل شده است و در 32 انتخابات گذشته مردم هیچگاه از کنار این حق خود به سادگی نگذشته‌اند.

استان ایلام که به لحاظ آماری همیشه از جمله استان‌های برتر در زمینه حضور حداکثری در انتخابات بوده است در این دوره نیز با توجه به شرکت باشکوه مردم نوید انتخاباتی با آمار بالا به گوش می‌رسد.

این استان با  20 هزار کیلومتر مربع گستره, 590 هزار نفر جمعیت دارد که بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده تعداد 434 هزار و 637 نفر واجد شرایط رای دادن دارد.

انتخابات در استان ایلام در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می‌شود که برای این دو حوزه در مجموع  531 شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای جمع آوری آرای مردم این حوزه ها در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

بر اساس قانون از حوزه شمالی دو نفر و از حوزه جنوبی یک نفر با آراء مردم به بهارستان راه پیدا خواهند کرد که 38 نفر در حوزه شمالی و هفت نفر در حوزه جنوبی صلاحیت‌شان از شورای نگهبان برای انتخابات تایید شده است.

همه اقشار مردم در این استان برای حضور باشکوه در این انتخابات اعلام حضور کرده‌اند و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که انتخاباتی با حضور حداکثری را شاهد خواهیم بود.

اگر چه در این استان بیشتر انتخابات‌های پیشین بر مدار قبیله‌گرایی چرخیده است در انتخابات این دوره احزاب سیاسی نیز فعالیت‌هایی داشته‌اند و سعی داشته‌اند که آراء مردم را با شعارهای خود تحت الشعاع قرار دهند.

رحمان جابری از پیشکسوتان عرصه رسانه در خصوص حضور مردم در انتخابات اظهار داشت: انتخابات به عنوان یکی از مظاهر مردم سالاری دینی از جمله آوردگاه‌هایی است که مردم می‌توانند از حقوق خود دفاع کنند.

وی گفت: مردم ولایت‌مدار استان ایلام که سال‌های حماسه دفاع مقدس را به عنوان مرزدارانی امین پشت سر گذاشته اند امروز نیز در پی خلق حماسه دیگری با شرکت گسترده در انتخابات هستند.

وی افزود: لازم است با لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص شرکت مردم در انتخابات همه مردم با هر طیف فکری برای مایوس کردن دشمنان نظام در پای صندوق‌های رای حضور یابند.

مهدی محمدی از بازاریان ایلامی نیز اظهار داشت: در ساعات اولیه رای‌گیری در انتخابات شرکت کردم و خوشحالم که می‌توانم برای سرنوشت کشور با رای خود ابراز عقیده کنم.

وی گفت: مردم باید برای ناامیدکردن دشمنان این نظام مقدس که همواره با ترفندهای مختلف در پی ضربه زدن به آن بوده‌اند در انتخابات شرکت گسترده‌ای داشته باشند.

سجاد کاویانی از جوانان فارغ‌التحصیل دهلرانی اظهار داشت: جوانان این مرز و بوم همواره از ابتدای انقلاب در همه صحنه‌ها حضور داشته‌اند و در این انتخابات نیز با شور جوانی خود شعور سیاسی شان را به نمایش می‌گذارند.

وی گفت: اگر چه ممکن است جوانان به لحاظ برخی شاخص‌ها دارای مشکلاتی هم باشند اما هیچگاه مشکلات و تنگناها نتوانسته جوانان انقلابی را از انقلاب و آرمان‌های آن دور کند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز