۵۳۱ شعبه آراء مردم ایلام را جمع‌آوری می‌کند

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام مهم‌ترین اولویت نظام و دولت تدبیر و امید را در هفتم اسفند تامین امنیت و سلامت انتخابات عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «حسین کلانتری» در نشست شورای اداری استان اظهار کرد: دست‌اندارکاران اجرایی و نظارتی بدون توجه و نگاه به نامزد خاص تمام توان خود را با رعایت اصل بی طرفی برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و زمینه‌سازی مشارکت خداکثری مردم بکار گرفته‌اند.

وی افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر تخلف از سوی دستگاه‌های اجرایی مبنی بر استفاده از امکانات دولتی به منظور حمایت از شخص و یا جریان خاص گزارش نشده است.

رئیس ستاد انتخابات ایلام فضای رقابتی را در انتخابات مجلس دهم در استان بسیار تنگاتنگ ارزیابی کرد و یادآور شد: بر اساس ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته فاصله میان برخی از نامزدها در شهرستان‌های مختلف بسیار جزئی است که این امر نشان از پویایی و نشاط انتخاباتی در میان نامزدها و هواداران آنها دارد.

کلانتری با اشاره به برخی مفاد قوانین انتخابات تاکید کرد: بر اساس ماده 11 قانون انتخابات تمامی دستگاه‌های اجرایی موظفند وسایل و امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز برای برگزاری انتخابات را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند.

وی از دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون شرکت‌های آب و فاضلاب، برق و گاز، دانشگاه علوم پزشکی و اعضای ستاد حوادث مترقبه و بحران خواست در روز رای گیری برای مقابله با هرگونه مشکل از آمادگی کامل برخوردار باشند.

معاون استاندار ایلام با اشاره به جمعیت حدود 55 میلیونی افراد واجد شرایط رای دادن در انتخابات هفتم اسفند اضافه کرد: بیش از 434 هزار نفر در استان که کمتر از یک درصد واجدان شرایط در کشور هستند می‌توانند آرای خود را به 531 صندوق اخذ رای برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و 531 صندوق پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری بریزند.

کلانتری گفت: با وجود این جمعیت کم در استان 531 شعبه اخذ رای به منظور پوشش بیشتر مناطق دور افتاده و بستر‌سازی زمینه مشارکت بیشتر مردم در نظر گرفته شده که در برابر 53 هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور حدود یک درصد را شامل می شود و در مقایسه با ادوار گذشته شاهد افزایش 10 درصدی تعداد صندوق‌های رای هستیم.

وی در پایان تصریح کرد: مجموعه استان از آمادگی 100 درصدی برای برگزاری انتخابات هفتم اسفند برخوردار است و کوچکترین نگرانی به منظور اجرای این حماسه ملی در دو حوزه ایلام، مهران، سیروان، چرداول، ایوان و ملکشاهی و همچنین حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره برخوردار است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز